Robot savaşları başlıyor! Warmachine: Tactics sistem gereksinimleri oldukça yüksek olsa da sisteminizi zorlamalı ve bu oyunu denemelisiniz.

Whitemoon Dreams tarafından geliştirilen oyun Warmachine: Tactics bizleri kendisine hayran bıraktırıyor. Fantastik ögelerin ön plana çıktığı oyunda grafikler ve animasyonlarda oldukça başarılı işlenmiş. Bu sayede her kesimden oyunsevere hitap ediyor. İlk oyuna oranla oldukça gelişen grafik yapısı Warmachine: Tactics sistem gereksinimlerini belirli ölçüde artırmış. Özellikle yüksek oranda RAM kapasitesi isteyen oyunun sistem gereksinimleri eskisine göre daha yüksek.

Oyunda oldukça büyük bir harita bulunuyor. Harita içerisinde pek çok yerde farklı silahlar bulabiliyoruz. Bu silahlara ulaşarak bölgenizi işgal eden robotlara karşı mücadele veriyorsunuz. Oyunda ilerledikçe seviye atlıyor ve puanlarınız ile yeni yetenekler açabiliyorsunuz. Bu sayede daha fazla güçleniyor ve düşmanlarınıza ölüm saçıyorsunuz. Ama tabi ki sizinle birlikte düşmanlarda gelişiyor. Yani puanlarınızı olabildiğince akıllı kullanmalısınız.

Oyun yeni güncelleme ile yeni grafiklere kavuşmuş durumda. Önceki sürüme göre daha canlı renkler ve yeni özellikleri ile yeni sürüm bizleri oldukça memnun ediyor. Grafiklerdeki bu gelişimi zaten oyuna başlar başlamaz fark edeceksiniz. Ayrıca ses efektleri de yeni sürüm ile birlikte yenilenmiş durumda. Artık daha gerçekçi silah ve patlama seslerine tanıklık ediyoruz. Özellikle iyi bir ses sisteminiz varsa ses seviyesini yükselttiğinizde gerçekten kendinizi bir savaşın içerisinde hissediyorsunuz.

Oyunun grafiklerindeki bu gelişmenin RAM gereksinimini artırdığını söyledik. Evet ne yazık ki Warmachine: Tactics sistem gereksinimleri bizlerden 4 GB, önerilenler de ise 8 GB RAM istenilmiş. Bu kadar çok yüksek RAM istenilmesi bizce oyunun optimizasyonu ile ilgili. Eğer yeterli RAM kapasitesine sahip değilseniz oyununuzda donmalar yaşayabilirsiniz.

Ekran kartında da oldukça yüksek modeller gereken oyun için minimum Nvidia GeForce GTS 450, önerilen olarak ise Nvidia GeForce GTX 670 isteniliyor. Oyunu almadan önce sistem gereksinimleri bilgilerini kendi sisteminiz ile detaylı olarak karşılaştırmanız sizler için oldukça faydalı olacaktır. Aksi halde oynanış sırasında sıkıntılar çekme olasılığınız oldukça yüksek.

[reklam]

[baslik]Warmachine: Tactics Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista / Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2 5200+
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTS 450 / AMD Radeon HD 5750
DirectX: Dx 10

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: (64-Bit) Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Intel Core 2 Quad @ 2.4 GHz / AMD Phenom II X4 @ 2.6 GHz
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 670 / AMD Radeon HD 7870
DirectX: Dx 11

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here