Muhteşem grafiklere sahip ücretsiz bir TPS deneyimine hazır olun. Warframe Sistem Gereksinimleri içeriğini kontrol edip oyunu hemen yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz bir TPS oyunu olan Warframe uzay geleceğinde geçiyor. Arkadaşlarımız ile Co-Op olarak oynayabildiğimiz ve bir uzay gemisinde başladığımız oyunda oldukça fazla silah kullanabiliyoruz. Sistem gereksinimleri ve grafik yönü ile orta seviye bir yapım diyebileceğimiz oyunda sadece çok oyunculu hikaye modu bulunuyor. Yani karşılıklı takım olarak savaşamıyoruz. Grafikler ise oldukça kaliteli yapılmış Ücretsiz olmasına rağmen mükemmel grafiklere sahip olması bence bu oyunun en güzel özelliği. Özellikle haritanın atmosferi çok iyi görünüyor. Açık arazilerde bu kaliteyi daha net görebiliyorsunuz.

Silah çeşidinin çok fazla olduğundan bahsettim. Yanımızda 3 farklı silah taşıyabiliyoruz. Ayrıca bu silahları birleştirerek yeni silahlar üretebiliyoruz. Böylece silah çeşidi kat kat artıyor. Ateşli silahların dışında ayrıca kılıç gibi yakından vurabildiğimiz silahlar da mevcut. Warframe ‘de şahsen milleti kılıçla kesip biçmek çok daha zevkli olmuş. Karşımıza çıkan düşmanların yaratık mı yoksa robot mu olduğunu tam kestiremedim. Fakat sürekli olarak aynı tipte düşman gelmesi oldukça kötü olmuş. Düşman karakterlerin çeşitliliği artırılabilirmiş.

Oynanış mekanikleri ise oldukça hareketli olmuş. Savaş sırasında oradan oraya zıplayıp koşturup düşmanları öldürmek mükemmel olmuş. Warframe Sistem Gereksinimleri içerisinde ise dikkatimi çeken nokta gerekli boş hard disk alanı oldu. Oyun bu müthiş grafiklere rağmen sadece 3 GB alan istiyor. Sanıyorum ki senaryo modu oldukça kısa olmalı yoksa oyunu nasıl bu kadar küçük yapabilmişler bilemiyorum. Oyundaki bölümleri uzaydaki gezegenler olarak yapmışlar. Her bir gezegende farklı bölümler mevcut. Bu bölümleri yaptıkça yeni gezegenleri açabiliyorsunuz.

Warframe Sistem Gereksinimleri bizlere sadece en düşük gereksinimleri veriyor. Oyunun sorunsuz açılabilmesi için minimum Nvidia GeForce 8600 GT / ATI Radeon HD 3600 ekran kartlarına sahip olmanız lazım. Radeon HD 3000 serisinin eski kaldığını düşünecek olursak aslında minimum gereksinimlerin de düşük olduğunu söyleyebiliriz. İşlemci olarak ise en düşük Intel Core 2 Duo e6400 modeli verildiğinden herhangi bir i5 işlemci oyun için yeterli olacaktır.

[reklam]

[baslik]Warframe Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP (SP3)
İşlemci: Intel Core 2 Duo e6400 / AMD Athlon x64 4000+
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı:10 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8600 GT / ATI Radeon HD 3600
DirectX: Dx 9

NOT: Warframe’in açılabilmesi için internet bağlantısı gereklidir. Oyun şu andaMac veya Linux işletim sistemlerine uyumlu değildir.

DirectX 11 için: Windows Vista (SP2) işletim sistemi ve yukarısı, AMD 5000, Nvidia 400 serileri veya yukarısı modellerde ekran kartı gereklidir.

Nvidia APEX PhysX kullanmak için: 1GB RAM’e sahip Nvidia Ekran Kartı, Sürücü Versiyonu 310.90 veya daha yükseği

Not: Şu an için

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here