Tarayıcı üzerinden oynanan Warface sistem gereksinimleri bizlere oldukça uygun göründü. Sizce nasıl?

Far Cry ve Crysis gibi efsane isimlere imza atan Crytek firmasının yeni online FPS oyunu Warface, free2play olarak geliyor. Cry Enine 3 motoru ile piyasaya sürülecek olan Warface, pve ve pvp tecrübemizi en üst seviyelere çıkarıyor. Mükemmel ses efektleri ve grafikleri ile oyuncuları gerçek bir savaş atmosferine sokan Warface sistem gereksinimleri çoğu oyuncu için uygun gibi görünüyor.

GFACE üzerinden oynanan oyunda 4 değişik sınıf (Sniper, Rifleman, Engineer, Medic) bulunuyor ve her bir sınıf kendine özgü özellikler barındırıyor. Kısaca bu sınıfları tanıtmak gerekirse şu şekilde diyebiliriz ;

 • Assault : Makineli tüfekler ile gezmek istiyorsanız bu sınıf tam size göre. Tamamen savaşmaya yönelik olan Assault ile ayrıca takım arkadaşlarınızın cephanesini doldurup yenileyebiliyorsunuz.
 • Medic : Bu sınıf oyunda adından da anlaşılacağı üzerine doktor görevi üstleniyor. Medic ile takım arkadaşlarınızın canlarını doldurabiliyor veya ölen kişileri 15 saniye içerisinde tekrardan hayata döndürebiliyorsunuz. Silah olarak ise pompalı tüfek ve kalkanları vardır. Bu nedenle yere düştüğünüzde yakın dövüşte en iyi sınıftır.
 • Engineer : Oyuncuların zırhlarını dolduran bir sınıftır. Zırh canınızdan en az 2 ya da 3 kat daha fazla dayanıklılık sağladığından dolayı sürekli olarak doldurulması gerekir. Silah olarak ise hafif makineli tüfeği vardır.
 • Sniper : Eğer düşmanlarınızı uzaktan dürbünlü tüfekle indirmek istiyorsanız Sniper olmalısınız. Oyunun kilit sınıflarından birisidir çünkü genellikle uzak bir yere gizlenip düşmanlara görünmeden hızlı bir şekilde öldürür.

Warface Sistem Gereksinimleri içeriğine en alt kısımdan bakabilirsiniz.

21 Ekimde PC sürümü piyasaya çıkan ve Beta sürecini kapatan Warface’in Xbox 360 sürümü 2014 yılının ilk çeyreğinde çıkması bekleniyor. 4 adet dil seçeneği ( Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Almanca ) bulunan Warface ülkemiz oyuncuları için dil sınırlarını ortadan kaldırıyor. Oyun yalnızca Türkiye, Avrupa ve Kuzey Amerika bölgelerinden oynanabiliyor.

2023 yılında geçen oyunun senaryosu oldukça ilginç. Devletlerin ortadan kalktığı bu dönemde insanları yöneten ve yoldan çıkmış bir örgüt ortaya çıkıyor. Blackwood ismindeki bu örgütü durdurmak ve insanlığı tekrardan eski özgürlüğüne kavuşturmak ise bizim ellerimizde. Böylece Blackwood ile savaşan Warface ekibine katılarak düşmanları durdurmaya çalışan oyuncuların yetenekleri savaş meydanlarında sınanıyor.

Oyunun sistem gereksinimleri içinde ekran kartı olarak en düşük GeForce 8600GT 256MB ve ATI Radeon X1950 256MB, önerilen olarak da GeForce 9600GT 512MB veya AMD Radeon HD 4830 512MB modelleri istenilmiş.

 

[reklam]

[baslik]Warface Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Xp , Windows Vista , Windows 7 , Windows 8
İşlemci: Intel / AMD 2.0 GHz çift çekirdekli işlemci
Bellek: 1.5 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 6 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: GeForce 8600GT 256MB ve ATI Radeon X1950 256MB
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:  Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ya da Windows 8
İşlemci: Intel / AMD 2.4 GHz çift çekirdekli işlemci
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 6 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:  GeForce 9600GT 512MB veya AMD Radeon HD 4830 512MB
DirectX: Dx 11

27 YORUMLAR

 1. İşlemci : İntel Core 2 Duo 2.2 GHZ
  Ram : 2 GB
  Ekran Kartı : ATI Readon 4830 2 GB ASUS 64 Bit
  Windows XP SP3
  DirectX Sürümü : 11 Medium’da Oynayabilirmiyim Tavsiye Edilen Sitem Gereksinimlerine Uyuyor İnşallah Kaldırır.
  -Saygılar- Erken Cevap Bekliyorum …

 2. kardeşim ÜRETİCİ: DriverPack Solution
  Model: MSI MS-7641
  Derecelendirme: 5.5
  iŞLEMCİ: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor
  RAM: 2.00 GB
  Sistem: 32 Bit İşletim Sistemi
  benim Bu Kardeşim Oyun kasarmı ?

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here