En gerçekçi tank simülasyonu ile savaşmaya hazır olun. İşte War Thunder Ground Forces Sistem Gereksinimleri.

War Thunder aslında bir uçak oyunu fakat yapımcı firma bizlere Ground Forces eklentisi ile aynı zamanda tank savaşını da yapmış durumda. Şimdi sizlere kısaca oyunun içeriğinden ve daha sonra War Thunder Ground Forces Sistem Gereksinimleri ile ilgili verilen bilgilerden bahsetmek istiyorum. Oyuna ilk girdiğimizde bizleri 3 adet oyun modu (arcade, realistic, simülasyon) karşılıyor.

Oyunun grafikleri, oynanışı ve çevre ile etkileşimi oldukça iyi seviyede. Free 2 Play bir oyun olmasına rağmen şahsen bu özelliklerin düşündüğümden daha iyi çıktığını söylemeliyim. Örneğin arazide giderken ezdiğiniz çalılar, yıkılan duvarlar, sular vs. her şey mükemmel olmuş. Oyun online olarak diğer oyuncular ile oynanıyor ve karşı tarafın tanklarını yok ederek üsleri ele geçirmeye ve savunmaya çalışıyorsunuz. Patlama efektleri ise harika olmuş. Zaten bir tank oyunundaki en önemli efektin bu olduğunu söyleyebiliriz çünkü sürekli olarak ateş edildiğinden bir yerler patlıyor.

Oyunda dikkat etmeniz gereke önemli bir faktör nişan alırken imlecin rengine göre hareket etmeniz. Tanka nişan aldığınızda eğer imleç yeşil ise tam on ikiden vuracaksınız demek. Eğer kırmızı ise yeterli hasarı veremeyeceğinizi ama yinede tutturma şansınızın olduğunu gösteriyor. Bu imleç oynadığınız moda göre kalkabiliyor.  Birde oyundaki tankların ön kısımları zırhlı oluyor. Bu nedenle yandan vurduğunuzda daha iyi hasar verebiliyorsunuz. Ayrıca eğer takım oyunu oynamazsanız yüksek ihtimalle oyunda yeniliyorsunuz. Bunu MOBA gibi de düşünebilirsiniz. Takımdaki tanklar birbirlerini zor durumlardan kurtarabiliyor. Bu nedenle sürekli olarak arkadaşlarımız ile konuşarak oynamamız ve taktik geliştirmemiz önemli.

War Thunder Ground Forces içerisinde hasar aldığınızda tankınız bozulabiliyor ve onu tamir etmek zorunda kalıyorsunuz. Tamir etmek ise hiçte kısa sürmediğinden bir yerlere saklanmanız gerekiyor. Ayrıca vurulduğunuzda tankın içindeki mürettebat yaralanabiliyor veya ölebiliyor. Sonuç olarak ise o mürettebatın yaptığı iş çok daha uzun sürede yapılmaya başlıyor. Mesela daha uzun sürelerde ateş etmeye başlıyorsunuz. Yani inanılmaz gerçekçi bir tank oyunu var karşımızda. Ayrıca bazı oyun modlarında uçaklarda savaşa katılabiliyor. Eğer gerçekçi oyun istiyorsanız simülasyon moduna girmeniz gerekiyor. Burada tankların isimleri görünmediğinden kimin nerede olduğunu kolay kolay göremiyorsunuz. Ayrıca başta bahsettiğim imleçte bu modda bulunmuyor. Oyun şu anda sadece iki ülke ile oynansa da bu ülkeler gelen genişletmeler ile artacaktır.

Gelelim War Thunder Ground Forces sistem gereksinimleri için verilen bilgilere. Oyunun açılabilmesi için en düşük Nvidia GeForce 7800 GT ekran kartı modeline veya eşdeğer performansta bir karta ihtiyacımız var. İşlemci olarak ise sadece 2.2 GHz yazılmış. Oldukça da saçma olmuş sanki her 2.2 GHz işlemci bize aynı sağlıyor. Her neyse önerilen sistem gereksinimleri içinde ise ekran kartı olarak Nvidia GeForce 460 / AMD Radeon 55XX yazıyor. Burada 55XX ifadesi ile 5500 serisi gibi seriler anlatılıyor. İşlemcide ise önerilen olarak Dual Core @2.4 GHz yeterli görülmüş. Oyunun işlemci gereksinimi oldukça düşük. Sağlam bir ekran kartınız olsun yeterde artar bile.

[reklam]

[baslik]War Thunder Ground Forces Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:  Windows XP (SP2) / Windows Vista (SP1) / Windows 7 / Windows 8
İşlemci: 2.2 Ghz
Bellek: 1 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 3 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 7800 GT / Radeon X26XX
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista / Windows  7 / Windows 8
İşlemci: Dual Core @2.4 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 11 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:Nvidia GeForce 460 / AMD Radeon 55XX
DirectX: Dx 9

Not: Oyunun açılabilmesi için internet bağlantısı gereklidir.

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here