Tials serisinin son oyunu yenilenen grafikleri ile oynayanları büyülüyor. En güncel Trials Fusion Sistem Gereksinimleri ve oyunun detayları yazımızda.

Trials yeni oyunu ile birlikte bizleri bu sefer gelecek zamana götürüyor. Motorumuz ile oradan oraya uçtuğumuz pistler ise yine oldukça güzel dizayn edilmiş. Hatırlayacak olursak yapımcı firma olan Ubisoft Trials serisini ilk olarak tarayıcı tabanlı çıkarmıştı. Şimdi ise bu seriyi iyice geliştirerek bizlere en son Trials Fusion oyununu sunmuş durumda. Firmanın kat ettiği yolu düşünecek olursak gerçekten inanılmaz gelişme gösterdiklerini görebilirsiniz. Yeni oyun ile birlikte bu sefer açık mekanlarda motor gösterimizi yapıyoruz. Oyun mekanikleri ise yine eski oyunlar gibi denge üzerine kurulu. Havada iken yeterli dengeyi ve hızı ayarlayamazsanız doğal olarak düşüyorsunuz.

Trials Fusion içerisinde yapılan en büyük yenilik pistlerdeki değişim olmuş. Dediğimiz gibi açık mekanlarda ilerliyoruz ve bu pistlerin her biri mükemmel bir atmosfere sahip. Gerek yeşillik içerisinde giderken bir bakıyorsunuz ki kendinizi bembeyaz karların içerisinde ya da robotların arasından geçerken buluyorsunuz. Yani sizleri tam bir görsel şölen bekliyor diyebilirim. (özellikle gece bölümlerine bayıldım. neon ışıkların içerisinden geçerken resmen kendinizi gelecekte hissediyorsunuz). Yeni nesil bir oyun olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanan yapım bizleri grafikleri ile derinden etkilemeyi başarmış durumda. Tabi bu nedenle Trials Fusion sistem gereksinimleri de normal bir denge motor oyunundan biraz daha fazla. Grafiklerin yanı sıra aynı zamanda siz motorunuzla oradan oraya zıplarken arka planda çeşitli aksiyonlar yaşanabiliyor. Bir bakıyorsunuz ki altınızdan bir uçak geçiyor ya da arka planda kalan bir su barajı havaya uçuyor. Oyuna bu şekilde sürekli bir hareketlilik katılmış ve bu hareketlilik oyuncuların heyecanını artırmayı başarmış.

Oyundaki kariyer modu ise yine eski oyunlarda olduğu gibi aynı mantıkla ilerliyor. Kariyer içerisinde ilk olarak en kolay pistten başlıyoruz. Daha sonra ise bu pistleri geçtikçe daha zorları karşınıza geliyor ve başarınıza göre altın, gümüş gibi madalyalar alıyorsunuz. Ayrıca başarı oranınız kazandığınız puanları da etkiliyor. Oyunda ayrıca çeşitli görevler de bulunuyor. Bu görevler içerisinde en uzağa zıplama veya pisti en kısa süre içerisinde bitirme gibi şeyler bulunuyor. Bu sayede aynı pistte farklı görevleri yaparak aslında oynanış süresi epey bir uzun hale getirilmiş. Ayrıca motorumuz ile havada iken çeşitli akrobatik hareketler yapabiliyoruz. Bu da oldukça eğlenceli olmuş.

Trials Fusion sistem gereksinimleri ilk güncelleme ile daha fazla düşürülmüş. Bu düşüş ile birlikte oyun minimum GeForce GTS450 ekran kartı ile bile açılabiliyor. Eğer tam detaylarda çok rahat bir şekilde oynamak istiyorsanız GeForce GTX 560 Ti modeli yeterli olacaktır. Oyun işlemcide ve RAM bellekte de bizlerden düşük sistemler istemiş. Önerilen gereksinimlerde Intel Core i5 2400s işlemci ve 4 GB RAM bellek isteniliyor. Oyunun sistem gereksinimleri bizlere çoğu bilgisayarda açılabileceğine işaret ediyor.

[reklam]

[baslik]Trials Fusion Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8 / Windows 8.1
İşlemci: Intel Core i3 550 @3.2 GHz / AMD Athlon II X4 620 @2.6 GHz
Bellek: 3 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 8 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (1 GB) Nvidia GeForce GTS450 / AMD Radeon HD 5770 (Shader Model 5.0 destekli)
DirectX: Dx 10

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8 / Windows 8.1
İşlemci: Intel Core i5 2400s @2.5 GHz / AMD Phenom II X4 955 @3.2 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 8 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:Nvidia GeForce GTX 560 Ti / AMD Radeon HD 7850
DirectX: Dx 11

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here