Total War: Shogun 2 Sistem Gereksinimleri

Total War serisinin 7. oyunu olan Total War: Shogun 2 Sistem Gereksinimleri ile ilgili tüm bilgileri sizlere açıklıyoruz.

Total War ilk çıktığında bildiğimiz üzere Shogun: Total War isimli oyunla piyasaya sürülmüş ve bu oyun 3 boyutlu birimlere sahip olan ilk yapım olma özelliği ile bir devrim yaratmıştı. Şimdi ise aradan geçen onca oyundan sonra  Total War: Shogun 2 ile bu yapım baştan aşağı yenilenmiş durumda. Grafiksel anlamda büyük değişmeler geçiren oyunun doku kalitesi oldukça yükseltilmiş. Doğal olarak Total War: Shogun 2 sistem gereksinimleri ile istenilen donanımlar da eski yapımlarına oranla bir hayli yükselmiş durumda.

Oyun sadece Japonya topraklarında geçtiğinden senaryo modunda burada yaşayan 9 farklı klandan birisini seçebiliyoruz. Tıpkı diğer oyunlarında da olduğu gibi her bir klanın kendine özgü özellikleri ile birbirlerine karşı üstünlükleri bulunuyor. Ayrıca oyunda senaryo uzunluğunu da değiştirebiliyoruz. Savaş sırasında oluşturacağınız taktikler sizin kaderinizi belirliyor. Okçularınızı arka sıralara yerleştirmeli ve çeşitli taktiksel saldırılar ile düşmanlarınızı yok etmelisiniz.

Total War: Shogun 2 Sistem Gereksinimleri günümüz bilgisayarları için oldukça düşük olduğundan kontrol etmeniz gerektiğini düşünmüyorum. Oyunun açılabilmesi için en düşük 256 MB DirectX 9.0c uyumlu bir ekran kartı yeterli olacaktır. Sistem gereksinimleri içerisinde yüksek detaylar için ise DirectX 11 uyumlu AMD Radeon HD 5000 ve 6000 serisi kartlarının gerekli olduğu yazılmış.

[reklam]

[baslik]Total War: Shogun 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP/ Windows Vista / Windows 7
İşlemci: 2 GHz Intel çift çekirdek işlemci / 2.6 GHz Intel tek çekirdek işlemci
Bellek:1 GB RAM (XP) / 2 GB RAM (Vista / Windows7)
Gerekli boş disk alanı:20 GB
Ekran kartı: (256 MB) DirectX 9.0c uyumlu kart (shader model 3)
DirectX: 9
Ekran Çözünürlüğü: 1024×768

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP/ Windows Vista / Windows 7
İşlemci:2. Nesil Intel Core i5 işlemci (ya da daha iyisi)
Bellek: 2 GB RAM (XP) / 4 GB RAM (Vista / Windows7)
Gerekli boş disk alanı: 20 GB.
Ekran kartı: DirectX 11 uyumlu AMD Radeon HD 5000 ve 6000 serisi
DirectX:
11
Ekran Çözünürlüğü:
1280×1024

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here