Total War serisinin en iyi oyunu olarak görülen Total War: Rome 2 Sistem Gereksinimleri haberimizde.

Total War: Rome 2, Eylül 2013’de piyasaya çıkmış ve döneminin en iyi oyunları arasında girmeyi başarmış bir yapım. Serini eski oyunlarına oranla çok daha iyi olan ve bizleri ekrana kilitleyen bu yapımda eğitim, senaryo, çoklu oyuncu ve savaş modu bulunuyor. Öncelikle senaryo modu ile çeşitli devletlerin senaryolarını bitirebilirsiniz. Çoklu oyuncu modu ile internet üzerinden arkadaşlarınız ile savaşabilir, savaş modu içerisinde ise istediğiniz koşullarda yapay zekaya meydan okuyabilirsiniz.

Total War: Rome 2 Sistem Gereksinimleri için verilen ekran kartı ve işlemci modellerine hiç bakmadan oyunda ne yazık ki optimizasyon sorunu olduğunu sizlere söylemek istiyorum. Sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun oyunda frame sorunları yaşıyacaksınız. Bir önceki oyun olan Total War: Shogun 2’de bu tür sorunlar yoktu ve yapımcı tarafından daha da iyileştirileceği söylenmişti. Ne yazık ki tam tersi bir performans ile karşılaşmış durumdayız. Sadece FPS düşüşleri değil aynı zamanda çoklu oyuncu modunda oyundan kopmalar ile sık sık karşılaşacaksınız.

Tüm bu sorunlara rağmen Total War: Rome 2 grafiklerini oldukça başarılı olduğunu söylemeliyim. Özellikle savaş sırasında sinematik moduna geçtiğinizde kameranız askerlerin arasına giriyor ve o kaos ortamını tıpkı bir piyade gibi görebiliyorsunuz. Bu mod ile kaleyi ele geçirmek için surlara tırmanabilir, fillerin üzerinden düşmana saldırabilir veya atlılar ile karşı orduya koşturabilirsiniz. Ayrıca askerlerin birbirleri ile savaşmaları da oldukça gerçekçi olmuş. Ölenlerin bağırışlarını ve kanları görebilir, ordunun moralini hissedebilirsiniz. Kısacası tüm optimizasyon sorunlarına rağmen sadece bu savaş deneyimi için bile oyunu satın alabilirsiniz.

Total War: Rome 2 Sistem Gereksinimleri içinde en düşük 2 GHz Intel çift çekirdek işlemci veya 2.6 GHz Intel tek çekirdek işlemci istenilmiş. Yüksek detaylar için ise 2. Nesil Intel Core i5 işlemci (ya da daha iyisi) gerekiyor. Sistem gereksinimleri içerisinde eski bir oyun için böyle yüksek işlemci istenilmesinin sebebi doğal olarak optimizasyon sorunları. Ekran kartı olarak herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Akıcı bir oyun için sadece iyi bir işlemciye ihtiyacınız var.

[reklam]

[baslik]Total War: Rome 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP/ Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İşlemci: 2 GHz Intel çift çekirdek işlemci / 2.6 GHz Intel tek çekirdek işlemci
Bellek:2 GB
Gerekli boş disk alanı:35 GB
Ekran kartı: (512 MB) DirectX 9.0c uyumlu kart (shader model 3, vertex texture fetch desteği).
DirectX: 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8
İşlemci:2. Nesil Intel Core i5 işlemci (ya da daha iyisi)
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 35 GB.
Ekran kartı: (1 GB) DirectX 11 uyumlu ekran kartı
DirectX:
11

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here