Total War: ATTILA Sistem Gereksinimleri

Total War serisinin son oyunu Total War: ATTILA sistem gereksinimleri ve sistem performansı hakkındaki detaylar yazımızda.

Aslında bir eklenti olan fakat bağımsız olarak piyasaya sürülecek olan Total War: ATTILA, 395 yılında Roma’nın çöküş dönemini bizlere gösteriyor. Oyunda 10 farklı medeniyetten birisini seçebiliyoruz. Ayrıca çeşitli göçebe topluluklarla da bu medeniyetlerin çeşitliliği artırılmış ve 50 kadar olmuş. Senaryo modunda seçtiğiniz medeniyete göre bir giriş videosu ve o medeniyetin kendine ait senaryosu sizleri karşılıyor. Bu medeniyetlerin özellikleri birbirlerinden farklı yapılmış. Örneğin birisi ile daha güçlü askeri birlikleriniz olurken bir diğeri ile ekonominiz daha hızlı gelişebiliyor.

Eski oyunlarından farklı olarak bu sefer kuşattığınız şehirlerin yanıp yıkıldığını görebiliyorsunuz. Grafikler ise bir nevi daha iyi hale getirilmiş. Total War: ATTILA Sistem Gereksinimleri de böylece yükselmiş. Fakat bu oyunda bilgisayarınızın yavaşlamasının en büyük nedeni grafikler değil oynadığınız ünitelerin sayısı. Örneğin aynı grafiklerde 1000 kişilik bir ordu ile savaştığınızda oyunun çok yavaşladığını, daha az sayıda askerin bulunduğu bir savaşta ise daha hızlı bir oyun olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle işlemci gücünüzün bu oyun için inanılmaz önemli olduğunu söylemeliyim. Zaten strateji oyunlarında bu sorunla sık sık karşılaşırız. Fakat Total War gibi serilerde ünite sayıları çok yüksek rakamlara çıkabildiği için FPS durumunuzu daha fazla etkilemekte.

Bunların dışında askerlerinizin veya halkınızın hastalandığını görebiliyorsunuz. Salgın hastalık olan bir devlet ile savaştığınızda veya ticaret yaptığınızda bu hastalık kendi insanlarınıza geçebiliyor. Ayrıca oyunun Türkçe desteği henüz bulunmasa da tam sürümü çıktıktan sonra geleceği düşünülüyor.

Total War: ATTILA Sistem Gereksinimleri içerisinde en düşük Intel Core 2 Duo işlemci ve Nvidia GeForce 8800 GT / AMD Radeon HD 2900 XT / Intel HD 4000 ekran kartı modelleri isteniliyor. Bu ekran kartlarının aslında yeni nesil oyunlara oranla oldukça düşük olduğunu belirtmeliyiz. Yani oyun orta seviye ekran kartlarında ve işlemcilerde dahi açılabiliyor. Fakat dediğimiz gibi büyük çaplı savaşlarda yavaşlamalar olacağından sistem gereksinimleri ile bizlere verilen modellere aldanmamak lazım. Sorunsuz bir şekilde oynamak için ikinci nesil Intel i5 işlemciye, Nvidia GeForce GTX 560 Ti / AMD Radeon HD 5870 veya üzeri bir ekran kartına ihtiyacınız var.

[reklam]

[baslik]Total War: ATTILA Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows Vista
İşlemci: Intel Core 2 Duo @3 GHz
RAM: 3 GB
Gerekli boş disk alanı:35 GB
Ekran kartı: (512 MB) Nvidia GeForce 8800 GT / AMD Radeon HD 2900 XT / Intel HD 4000
DirectX: Dx 10

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci:2. Nesil Intel Core i5
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 35 GB.
Ekran kartı: (2 GB) Nvidia GeForce GTX 560 Ti / AMD Radeon HD 5870
DirectX:
Dx 11

NOT: Entegre grafik chipsetler için 64 bit Windows işletim sistemi gerekmektedir (örneğin; Intel HD series)

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here