Sprinter Cell serisinin son oyunu olan Splinter Cell Blacklist sistem gereksinimleri hakkında tüm detaylar haberimizde.

Aksiyon türü oyuna kayması nedeni ile son zamanlarda bir çok olumsuz yorumlar alan Sprinter Cell serisinin son oyunu Splinter Cell Blacklist bu eleştirilere resmen bir cevap veriyor. İstersek aksiyon istersek gizlilik tarzı oynayabileceğimiz Blacklist içerisinde ana ve yan görevler bulunuyor. Bu görevleri co-op veya solo olarak oynayabiliyoruz. Yani bölümlerin hemen hemen hepsini online olarak arkadaşlarımız ile veya tek başımıza bitirebiliyoruz. Fakat görevlerdeki haritalar genellikle online oyunlar için yaratılmış olduğundan arkadaşlarımız ile oynarken bölümleri çok daha rahat bir şekilde geçilebildiğini söyleyebiliriz.

Splinter Cell Blacklist’dekazandığımız para ile karakterimizi geliştirebiliyoruz veya çeşitli ekipmanlar satın alabiliyoruz. Karakterimizi geliştirmek ne işe yarıyor derseniz; örneğin sessizliğimizi artıran bir ekipman ya da zırhımızı geliştiren eşyalar alabiliyoruz. Bunların hepsinin avantajları olduğu gibi aynı zamanda dezavantajları da oluyor. Tabi ki aynı zamanda onlarca farklı silah çeşidi ve geliştirici özellik de bulunuyor. Ayrıca online mod ile single moddan kazandığımız paralar ortak havuzda birikiyor. Yani arkadaşlarımız ile oynarken ya da tek başımıza oynarken kazandığımız paraları iki yerde de kullanabiliyoruz.

Oyunun gerçekçilik düzeyi ise oldukça yüksek yapılmış. Çünkü çatışma anında sürekli saklanmak durumundasınız ve vurulduğunuz taktirde çok kolay bir şekilde ölüyorsunuz. Özellikle düşman köpekler bizleri en çok zorlayan faktörlerden birisi. Bunun nedeni saklanıp görünmez olsanız dahi kokunuzu alıp size saldırabiliyorlar. Ya da havlayarak düşman askerlerini huzursuz ediyorlar. Dikkat etmeniz gereken bir başka husus ise askerlerin şüphelenme düzeyleri. Üstlerinde beyaz bir çizgi olarak görünen endişe düzeyi tamamlanınca alarm çalabilir ve etrafınıza onlarca asker toplanabilir. Bu yüzden Blacklist oynarken her zaman görünmeden ilerlemenizi ve sessizce oynamanızı tavsiye ederim. Çünkü askerler sizin ayak sesinizden kapıyı açıp kapatmanıza kadar her şeyi duyabiliyorlar.

Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist Sistem Gereksinimleri bilgilerine baktığımızda ekran kartı modelinin hem minimumda hemde önerilenler içinde verilmediğini göreceksiniz. Bir oyunun sistem gereksinimleri için en önemli bilginin ekran kartı olduğunu düşünecek olursak yapımcı firmalar bu bilgileri vermeyerek ne elde etmeye çalışıyorlar hiçbir bilgimiz yok.

[reklam]

[baslik]Splinter Cell: Blacklist Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows® XP (SP3) / Windows Vista® (SP2) / Windows® 7 (SP1) / Windows® 8
İşlemci: 2.13 GHz Intel® Core™2 Duo E6400 veya 2.80 GHz AMD Athlon™ 64 X2 5600+ veya daha iyisi
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 25 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: 512 MB
DirectX: Dx 10

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows® XP (SP3) / Windows Vista® (SP2) / Windows® 7 (SP1) / Windows® 8
İşlemci:  2.66 GHz Intel® Core™2 Quad Q8400 veya 3.00 GHz AMD Phenom™ II X4 940 veya daha iyisi
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: 512 MB
DirectX: Dx 11

[link]Tom Clancy’s The Division sistem gereksinimleri[/link]

[link]Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms Sistem Gereksinimleri[/link]

[link]Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier sistem gereksinimleri[/link]

8 YORUMLAR

  1. splinter cell’i herzaman sevmişimdir. fakat son iki oyununda iyice aksiyona kaçtıklarından dolayı bir nebze gözümden düşmüştü. Bu oyunun daha çok stealth tarzı olduğunu duymuştum umarım öyledir.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here