Ghost Recon serisini online olarak başkaları ile oynamak ister misiniz? İşte Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms Sistem Gereksinimleri.

Free 2 Play Online oyunların arasına katılan Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms bizlere ilginç bir savaş deneyimi yaşattırıyor. Online olarak 8 kişilik iki takımın birbiri ile savaştığı oyunda karşı takımın bölgesini ele geçirmeye çalışıyoruz. Fakat tüm stratejimizi takım olarak saldırmaya ve farklı taktikler üretmeye odaklı oynuyoruz. Yani tek başınıza fedai gibi ortaya atladığınız an fişinizi çekiyorlar. Karakterimizi seçerken sadece 3 farklı sınıftan birisini alabilirsiniz. Ayrıca oyunun sistem gereksinimleri de çok yüksek görünmüyor. Sayfanın en alt kısmından kontrol edebilirsiniz.

Bunlardan ilki olan Assault tamamen savaşmak, ateş etmek ve düşman öldürmek üzerine kurulu olduğundan farklı silahları kullanabiliyor ve yakından rakibe vurabiliyor. Eğer rakipleri uzaktan sessizce öldürmek istersek Recon ile sniper alıyoruz ve bir yerlere pusuyoruz. Ayrıca Reconların kısa süreli görünmezlik özellikleri de bulunuyor. Support ise adı üstünde destek sağlamak üzere ağır makineli silahlar ile saldırabiliyor. Oyunda sadece adet sınıfın bulunması bana sorarsanız oldukça kötü olmuş. Ubisoft‘un bunu en az 5 yapmasını beklerdim. bu sayede hem çeşitlilik artardı hemde oyun daha zevkli bir hale gelirdi.

Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms içerisinde farklı modlar ve farklı haritalar bulunuyor. Bunların içerisinde ise ana hedefimiz hep üsleri ele geçirmek oluyor. Haritaların şekli ise genelde uzunlamasına olmuş fakat hemen korkmayın çünkü standart koridor gibi görünmüyor. Düşman üssüne gelebilmeniz için 3 farklı yoldan birisini seçmeniz gerekiyor. Üssü ele geçirdiğinizde 500 takım olarak 500 puan düşman öldürdüğünüzde ise 100 puan kazanıyorsunuz. En çok puanı toplayan takımda oyunu kazanıyor. Fakat bunun için dediğim gibi takım oyununa önem vermeniz gerekiyor. Takım arkadaşlarınızın nerede olduğunu karakterinizden çıkan çizgilerle görebiliyorsunuz. Eğer oyun sırasında takımınızdan birileri offline olursa yerine yeni oyuncular geliyor. Fakat bu süre zarfında karşı takımım baskısını ensenizde hissediyorsunuz.

Oyunun grafikleri ise ne yazık ki yeni nesil oyunları aratıyor. Oldukça eski bir oyun motorunun kullanıldığı Ghost Recon Phantoms içerisindeki doku kalitelerinden çevre etkileşiminin yetersiz olmasına kadar pek çok eksik nokta bulunuyor. yani kısaca görsel olarak yetersiz diyebilirim fakat oynanışın mükemmel olması ile bu açık kısmen kapatılmış. Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms sistem gereksinimleri oldukça düşük. Zaten grafiklerin yeteri kadar iyi olmadığından bahsetmiştim. Oyun için Core 2 Duo işlemci ve GeForce 8600 GT gibi bir ekran kartı yeterli olacaktır.

Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8 (32/64 bit)
İşlemci: Intel Pentium Dual-Core E2140 @1.6 GHz / AMD Athlon64 X2 3800+ @2.0 GHz
Bellek: 3 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan en az 6 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8600 GT / AMD Radeon HD 2600 XT (256 MB) (Shader Model 4.0)
DirectX: Dx 9

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8 (64 bit)
İşlemci: Intel Core2 Duo E6850 @3.0 Ghz / AMD Phenom II X2 545 @3.0 Ghz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan en az 6 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:Nvidia GeForce GTX 260 / AMD Radeon HD 4870 XT (512 MB) (Shader Model 4.0)
DirectX: Dx 9

Tom Clancy’s The Division sistem gereksinimleri
Bu yazı yardımcı oldu mu?
Hayır
Evet

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here