Ana Sayfa Oyun FPS Titanfall Sistem Gereksinimleri

Titanfall Sistem Gereksinimleri

17
6274
Titanfall Sistem Gereksinimleri

Respawn Entertainment tarafında geliştirilen FPS oyunu Titanfall sistem gereksinimleri ve oyunun detayları haberimizde.

FPS türü oyunlar içerisinde büyük başarılara imza atmış olan ve Call of Duty ve Medal of Honor gibi efsane isimleri oyun dünyasına kazandıran yapımcı firma Respawn Entertainment tarafından geliştirilen oyun Titanfall bu türe yeni bir bakış açısı getiriyor. Bilimkurgu FPS türünde olan oyunumuzda insanların yanı sıra aynı zamanda robotlarla da savaşıyoruz. Respawn Entertainment’ın diğer oyunu Call of Duty’nin aksine Titanfall’da esas olarak multiplayer üzerine kurulu bir oyun olduğundan oldukça basit bir senaryo karşımıza çıkıyor.

Oyunun PC sürümüne baktığımızda bizleri oldukça üstün bir grafik kalitesi karşılıyor. Işık kalitesinden gölge detaylarına kadar her bir detayı seçeneklerden ayarlayabiliyoruz. Tabi ki oyunun grafikleri böyle olunca da Titanfall sistem gereksinimleri içerisindeki ekran kartı ihtiyacı yükselmiş. Ekran kartı olarak Radeon HD 4770 ya da GeForce 8800GT gibi bir ekran kartına ihtiyacımız var. RAM bellek gereksinimi ise 4 GB. Oyunun RAM ihtiyacına normal diyebiliriz. Fakat eski bir ekran kartı ile bu oyunu oynayabilmeniz neredeyse imkansız. İşlemci olarak ise AMD Athlon X2 2.8GHz veya Intel Core 2 Duo 2.4GHz işlemci bizleri sistem gereksinimlerinde karşılıyor. İşlemci gereksinimi de oldukça iyi bir seviyede. Vince Zampella’nın twitter üzerinden paylaştığı bu sistem bilgileri oyun çıktıktan sonra değişme ihtimalinin olup olmadığı şu an için bilinmiyor. Diliyoruz ki aynı kalır.

Pek çok oyunda olduğu gibi Titanfall başlangıcında da oyunun mekaniklerini ve kontrollerini bize anlatan bir eğitime giriyoruz. Bu tarz eğitimleri pek çok fps oyununda görebiliriz fakat Titanfall içerisinde bu süreç oldukça ayrıntılı ve uzun bir şekilde işlenmiş. Bunun nedenini oyunu oynadıkça anlıyorsunuz çünkü oyun sırasında yapabileceğimiz pek çok farklı hareket bulunuyor. Tüm eğitimleri geçtiğinizde ise son olarak 20 görevden oluşan testlere giriyoruz. Bu testlerde yapay zekaya karşı mücadele veriyoruz ve hepsinden başarılı olarak geçersek en sonunda gerçek maçlara çıkabiliyoruz.

Oyunda çeşitli sınıflar bulunuyor ve her bir sınıfın farklı ekipmanları ve silahları bulunuyor (Örneğin eğer bir Riffleman ile oynarsanız elinizde otomatik tüfek oluyor). Oyun bu özelliği ile Battlefield’a oldukça benziyor diyebiliriz. Hangi sınıf olacağımızı seçtikten sonra birde titan seçiyoruz. Bu devasa savaş makineleri rakiplerimize adeta ölüm saçıyor. Titan ile oynarken rakip oyuncuların çok fazla şansı olmuyor fakat eğer onlarda size bu makineler ile saldırırlarsa o zaman takım arkadaşlarımızdan yardım almak zorunda kalıyoruz. Eğer iyi bir taktik oluşturursak düşman titanı kendi titanlarımız ile köşeye sıkıştırabiliyor ve imha edebiliyoruz. Fakat bu durum tabiki rakip oyuncular içinde geçerli olduğundan oyunumuzda bireysel oyunun dışında daha çok takım çalışması öne çıkıyor. Ayrıca oyunda kalkan bulunuyor. Bu kalkanı kullanarak gelen mermilerden korunuyor süresi bittiğinde ise tüm mermileri geri yollayabiliyoruz.

Oyunumuzda pek çok online oyunda olduğu gibi farklı modlar bulunuyor. Bu modlarda altı kişilik ikişerli takım olup birbirimizle savaşabiliyor, belirli bölgeleri koruyup elimizde tutmaya çalışabiliyor ya da hayatta kalan son oyuncu olmak için herkese saldırabiliyoruz.

Titanfall hem oynanış olarak hemde görsel olarak mükemmel bir seviyede diyebiliriz. Silahınız ile ateş ederken tüm sesler ve grafikler sizleri adeta gerçek bir savaşın içerisine sokuyor. Oyun multiplay üzerine kurulu olduğundan haritaları biraz küçük. Bunun nedeni ise haritada oyuncu aramak yerine sürekli olarak çatışma ortamı yaratmak. Böylece sürekli etrafınızı kolaçan etmeniz gerekiyor zira her an öldürülme riskiniz bulunuyor. Diğer fps oyunlarından farklı olarak iki kez zıplayabiliyoruz. Ayrıca hızlı koşma ve duvarda yürüme gibi özelliklerimiz de bulunuyor. Bu da oyunu bol aksiyonlu bir hale getirmiş.

Titan ismindeki robotlardan bahsetmemiz gerekirse bu aletlerin oldukça güçlü olduklarını söyleyebiliriz. Oyuna başlayıp birkaç kişiyi öldürdükten sonra ekranımıza titanımızın geleceği uyarısı beliriyor. Titana ulaşana kadar robotumuz koruma altında oluyor ve saldırılardan etkilenmiyor. Bu ölüm makinesinin içerisine girdiğinizde ise kendinizi farklı bir oyunda gibi görebilirsiniz. Çünkü titan üzerinde roket silahından makineli tüfeğe kadar pek çok saldırı ve savunma sistemi bulunuyor. Düşmanlarınızın sizi görünce kaçtığını görmek ise oldukça keyif verici. Titan içerisinde hasar aldığınızda bir süre çatışmadan sıyrılıy bir yerde beklemeniz gerekiyor. Eğer aşırı hasar alırsanız mecburen robotun içerisinden çıkmalısınız.

Oyunumuzda bir seviye atlama sistemi bulunuyor. Ne kadar çok düşman öldürürseniz o kadar çok tecrübe kazanıyorsunuz. Seviye atladığınızda kendi karakterinizi veya robotunuzu daha güçlü bir hale getirebiliyorsunuz. Kendi karakterimizi geliştirebilmemiz için en az 5. seviyede, titanımızı geliştirebilmemiz içinse en az 10. seviyede olmamız gerekiyor. Dolayısıyla oyunda ilerledikçe daha çok keyif alıyorsunuz.

Tüm bunları özetlemek istersek Titanfall aksiyon dolu bir FPS yapımı. Özellikle işin içerisine robotların ve zıplama, koşma gibi özelliklerinde girmesi ile savaş heyecanınız dahada katlanıyor. Eğer online fps oyunlarını seviyorsanız Titanfall Sistem Gereksinimleri bilgilerini kontrol ettikten sonra bu oyunu mutlaka oynamalısınız.

Titanfall Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 (64-Bit)
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.4GHz / AMD Athlon X2 @ 2.8GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 48 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:  (512MB VRAM) GeForce 8800GT / Radeon HD 4770
DirectX: Dx 11

17 YORUMLAR

  1. Gerçektende başarılı bir oyun ama sistem gereksinimleri bu kadar yüksek olması hiç iyi değil en azından windows xp içinde olsa kullanılmalıydı

  2. Adını ilk defa duydum oyunun ama resimlerden anladığım kadarıyla pek çok oyunu geride bırakmış.Grafikleri gerçekten çok iyi.Şuan indirmeye başladım. Xp desteklemiyor onun için win7 format atacağım.Teşekkürler.

  3. oyunu ps3’de test ettik gerek grafik gereksede oyun hikaye işleyişi gayet başarılı geldi. fakat oyun bundle halinde geldiginden dolayı biraz harita azlıgı var.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here