Ünlü çizgi roman Fables’ın oyun uyarlaması olan The Wolf Among Us sistem gereksinimleri ve oyun hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

The Wolf Among Us kapkaranlık bir New York mahallesinde geçiyor. Gerçek fakat bir o kadar da fantastik olan dünyamızda işler bizden soruluyor. Bu dünyada Fable denilen masal karakterleri bulunuyor. Fakat bu karakterler gerçek hayata alışamıyorlar ve bizde adeta tüm Fable’ların sorunlarını çözen biri oluyoruz. Fakat oyunumuzda başkalarını koruyan bir kahramandan daha çok bir detektif havasında ilerliyoruz. Oyunda karakterimiz herkes tarafından biliniyor ve Fable’lar bizden korkuyorlar. Bu nedenle yanımızda silah bile taşımıyoruz. Bize karşı gelenler ise gerçek yüzümüz ile karşılaşıyorlar. Ayrıca tam bir gizem üzerine kurulu olan oyunumuzda çok iyi karakter analizi yapmamız gerekiyor.

The Wolf Among Us, Point and Click şeklinde macera oyun yapısı ile oynanıyor. Bu nedenle oyunda ilerledikçe çevre ile ilgili tüm detayları araştırabiliyoruz. Ana karakterimiz ile oynarken diğer karakterler ile konuşabiliyor ya da etraftaki her türlü obje ile etkileşime geçebiliyoruz. Konuşma sırasında ekranımızda farklı cevap seçenekleri çıkıyor. Karşımızdakilere karşı olan tavırlarımız oyunun senaryosunu belirliyor. Yani ne ekersek onu biçiyoruz diyebiliriz. Oyunun ilerleyişinde bazen ekranımıza çıkan tuşlara hızlı bir şekilde basmamız gerekiyor. Yoksa o bölümü geçemiyor ve checkpoint noktasına geri dönüyoruz.

Oyunumuzda masal dünyasından gelen karakterlerin New York sokaklarında hayatta kalma çabaları oldukça etkileyici bir şekilde gösterilmiş. Masalsı bir dünyadan New York’un karanlık sokaklarına düşen Fable ismindeki bu karakterler, etkileyici müzikler ve üstün grafikler ile oyunumuza oldukça güzel bir hava katmış. Karakterler arası diyaloglarda ise sürekli bir gizem havası mevcut. Bu da sanki bir roman okuyormuş gibi sürekli olarak senaryoda neler olacağını oyunculara merak ettiriyor. Grafiklerin sanki üç boyutlu çizgi roman gibi görünmesi oldukça güzel olmuş. Karakterlerin yüz animasyonları ve çevre ayrıntıları da oldukça iyi diyebiliriz.

[reklam]

[baslik]The Wolf Among Us Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP (SP3) / Windows Vista / Windows 7
İşlemci: 2.0 GHz Intel Pentium 4 / AMD Athlon XP 1700+
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 3 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: 512 MB Nvidia veya ATI ekran kartı (Intel entegre grafik önerilmez)
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.4 GHz / AMD Athlon 64 X2 5200+
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 3 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 275 / ATI Radeon HD 4870
DirectX: Dx 9

4 YORUMLAR

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here