The Witcher 3: Wild Hunt Sistem Gereksinimleri açıklandı! Acaba bilgisayarınız oldukça yüksek sistem isteyen bu harika oyunu açabilecek mi?

İlk olarak Gamescom 2014 ile 20 dakikalık bir oynanış videosunun bizlere sunulduğu The Witcher 3: Wild Hunt yeni oynanış mekanikleri ve grafikleri ile bomba gibi geliyor. Bir RPG oyunu olan The Witcher 3 içerisinde (videolardan edindiğimiz bilgilere göre) seçimlerimiz oyunun ana hikayesini etkiliyor. Oyununda ilerlerken senaryonun oldukça dinamik olduğunu görebilirsiniz. Sürekli olarak haritada bir yerleri keşfetmek durumunda kalıyoruz. Bu sayede sürekli farklı mekanları görmüş oluyoruz. Zaten görevleri yaptıkça ne kadar harika bir yapım olduğunu daha net anlıyoruz. Çünkü her görev farklı yapılara sahip ve bu yönden oyun bizleri hiç sıkmıyor. Yeni açıklanan The Witcher 3: Wild Hunt Sistem Gereksinimleri içeriğine geçmeden önce oyundan biraz daha bahsedelim. Sistem gereksinimlerini sayfanın en altında bulabilirsiniz.

Seçimlerimizin hikayeyi etkilediğinden bahsettim. Örnek vermemiz gerekirse bir görevde mağarada bulunan canavarı yok etmemiz gerekiyor. Fakat canavarla karşılaştığımızda aramızda bir konuşma geçiyor ve eğer onu serbest bırakırsak asıl katili bize getireceğini söylüyor. İşte bu noktada istersek canavarı serbest bırakabiliyoruz, istersek onu öldürebiliyoruz, istersek de onu kendi haline bırakabiliyoruz. Burada yaptığımız seçim ise tüm oyunun gidişatını etkiliyor. İşte The Witcher 3: Wild Hunt böyle ilginç bir oyun çünkü bu seçenekler sürekli olarak karşınıza çıkıyor. Bu da oyunun gerçekçiliğini oldukça artırmış. Hatta oyunun Killing Monsters isimli fragmanının sadece bu seçimlerin hikayede ne kadar önemli olduğunu bizlere anlatmak için yapıldığını söylemeliyim.

Oyunun grafikleri ise oldukça mükemmel görünüyor. Su efektlerinden çevreye kadar tüm dokular için özenle çalışılmış. Savaş mekanikleri de bir eski oyunları andırıyor diyebiliriz. Savaş sırasında hem kılıçla hemde büyülerle çeşitli kombolar yapabiliyoruz. Oldukça zevkli görünüyor fakat umarım bu yapı kendini tekrar ederek oyuncuları sıkmaz. Çünkü çoğu oyunda sürekli aynı şekilde savaşıp bir yerden sonra aynı şeyleri yapmaktan sıkıldığınızı hissediyorsunuz. Bu arada şunu da söyleyelim The Witcher 3: Wild Hunt çıkış tarihi ise 19 Mayıs 2015 olarak belirlenmiş.

The Witcher 3: Wild Hunt Sistem Gereksinimleri ile ilgili içeriğe baktığımızda bizlerden en düşük Nvidia GeForce GTX 660 ya da AMD Radeon HD 7870 ekran kartı modelleri istenildiğini görüyoruz. Zaten oynanış videolarından gördüğümüz kadarıyla oldukça sağlam grafiklere sahip olan bu oyundan da daha düşük bir sistem beklenemezdi. Önerilen sistem gereksinimleri içinde ise bu modeller Nvidia GeForce GTX 770 ve AMD Radeon R9 290’a yükselmiş. Kısacası üstün performanslı bir bilgisayarınız yoksa bu oyunu yüklemeyin.

[reklam]

[baslik]The Witcher 3: Wild Hunt Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5-2500K @3.3GHz / AMD Phenom II X4 940
Bellek: 6 GB
Gerekli boş disk alanı:40 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
DirectX: Dx 11

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i7 3770 @3,4 GHz / AMD AMD FX-8350 @4 GHz
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 40 GB.
Ekran kartı:Nvidia GeForce GTX 770 / AMD Radeon R9 290
DirectX: Dx 11

2 YORUMLAR

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here