İnanılmaz grafikleri ile bizleri kendisine hayran bıraktıran yeni dedektif oyunu The Vanishing of Ethan Carter Sistem Gereksinimleri yazımızda.

The Vanishing of Ethan Carter adından da anlaşılacağı üzere Ethan Carter isimli karakterin kaybolmasını anlatıyor. Karakterimiz olan dedektif ise özel yetenekleri ile bu çocuğu arıyor. Açık dünyaya sahip olan oyunda istediğimiz yere gidebiliyor ve istediğiniz her şeyi inceleyebiliyorsunuz. İnanılmaz grafikleri ve gerçekçi bir atmosfere sahip olan çevre dokusuna rağmen The Vanishing of Ethan Carter sistem gereksinimleri oldukça düşük görünüyor. Unreal Engine 3 grafik motoru ile yaratılan oyunda grafiklerin gerçekten sonuna kadar zorlandığını söyleyebiliriz. Dünyayı gezerken senaryoyu falan bırakıp sadece manzaranın keyfine bile bakabilirsiniz. Videolardan ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Bu muhteşem atmosfere bir de harika müziklerin eklenmesi oyunu bambaşka bir boyuta taşımış. Bunun yanında rüzgarın sesinden kuşların fısıltısına kadar çok ince detaylar dahi düşünülmüş. Fakat oyunda karakterimizi göremememiz eksik bir nokta olmuş. Şahsen en azından bazı FPS oyunlarında olduğu gibi aşağı baktığımızda ayaklarımızı görmek çok daha iyi olabilirdi. Bunların dışında dedektifimiz özel güçleri ile yaşanmış olayları gözümüzde canlandırabiliyor. Bu sayede tıpkı bir bulmaca gibi delilleri bir araya getirerek hikayeyi bir ortaya çıkarıyoruz. Zaman zamanda ekranımızda çıkan yazılar ile karakterimizin düşüncelerini okuyoruz.

The Vanishing of Ethan Carter sistem gereksinimleri içinde bizlerden sadece en düşük olarak Intel Core 2 Duo işlemci ve 512 MB ekran kartı isteniliyor. Sistem gereksinimleri bilgilerinin detaysız verilmesi hemen sizi sevindirmesin çünkü oyunun grafikleri gerçekten sağlam olmuş ve orta düzey bir ekran kartı ile açılır mı bilemiyoruz.

[reklam]

[baslik]The Vanishing of Ethan Carter Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP (SP3)
İşlemci: Intel Core 2 Duo
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı:9 GB
Ekran kartı: 512 MB
DirectX: Dx 9

1 YORUM

 1. Merhaba,benim pc özelliklerim şöyle;
  işletim sistemi: win 7
  işlemci: intep pentium dual cpu 1,60 ghz
  RAM:3 gb
  ekran kartı:1,5 gb
  Peki bu oyunu pc’im kaldırabilir mi?Şimdiden teşekkürler

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here