Yepyeni bir sıra tabanlı strateji oyununa hazır olun. İşte The Banner Saga Sistem Gereksinimleri.

Sıra tabanlı bir strateji oyunu olan The Banner Saga, RPG türünden daha çok yazı tabanlı bir oyun. Sistem Gereksinimleri olarak çok fazla bir şey istemeyen oyunda sadece hikaye modu bulunuyor ve girer girmez başlıyorsunuz yazıları okumaya. Tabi masaüstü zar atarak oynanan FRP sevenler için mükemmel bir oyun diyebilirim. Çünkü sonuç olarak Elder Scrools’da bir nevi yazı üzerine kurulu bir oyun. Fakat The Banner Saga’da bu olay gerçekten biraz abartılmış. Savaşmaktan çok birileri ile konuşuyorsunuz diyebilirim.

Oyuna girdiğinizde hikaye sizi yönlendirmeye başlıyor. Sıra tabanlı savaş oyunu olan The Banner Saga’yı bir nevi Heroes’a benzetebilirsiniz. Savaşa girdiğinizde her bir karakter sırası geldiğinde hareket ediyor. Düşmana saldırmak, yürümek, ok atmak veya büyü yapmak size kalmış. Oyunda her karakterin canı ve zırhı yapılmış. Her saldırdığınızda zırha mı yoksa cana mı saldırmak istediğiniz size soruluyor. Zırhı çok yüksek olan karakterlerin bir süre sonra canını götüremiyorsunuz. Ayrıca düşman zırhı azaldıkça vuruş hasarınız artıyor. Bu nedenle bu ikisini orantılı olarak indirmek durumundasınız.

Oyunda konuşmalar sırasında verdiğiniz kararlar senaryoyu ve oyunun gidişatını büyük ölçüde etkiliyor. Örneğin düşman birlikleri üzerinize gelirken riske girip yolda gördüğünüz evdeki erzağı çalmayı deneyebilirsiniz. Ya da hiç girmeyip arkanıza bakmadan kaçabilirsiniz. Ve bu tür zamanlar geldiğinde karşınıza sadece iki seçenek çıkmıyor. En az 5 farklı şeyi seçebiliyorsunuz. Yani oldukça mükemmel olmuş. Tabi oyunu oynayabilmeniz için oldukça iyi İngilizce bilmeniz şart. Yoksa çok fazla zevk almayacağınızı söylemeliyim.

Oyunun grafikleri ise oldukça güzel. İki boyutlu yapısı ve canlı renkleri ile sizi resmen o antik ortamın içerisine sokuyor. Sesler ise yine harika. Konuşmalar sırasında bile etraftaki olayların seslerini duyabiliyorsunuz. Örneğin bir diyalog sırasında bir anda çalıların arkasında bir şeylerin hareket ettiğini okudunuz. Tam bu sırada kulağınıza çalı sesleri geldiğinde insanı gerçekten heyecanlandırıyor. Oyunun bu mükemmel grafiklerine oranla The Banner Saga Sistem Gereksinimleri inanılmaz uygun yapılmış. Ben Nvidia GeForce Gt540M ekran kartına sahip olan eski dizüstü bilgisayarım ile oyunu sıfır yavaşlama ile oynadım. Zaten oyunda FPS gereksinimi diye bir şey bulunmuyor.

The Banner Saga Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:Windows XP (SP3)
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı:4 GB

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

 

İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1)
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 6 GB.

Bu yazı yardımcı oldu mu?
Hayır
Evet

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here