Test Drive Unlimited 2 sistem gereksinimlerini ve oyunun grafik yapısından oynanışına kadar tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Deniz kum güneş derken Test Drive Unlimited 2 ile yarışıyor ve aynı zamanda manzaranın tadını çıkarıyoruz. Oyunun senaryosundan çok kısa bir şekilde bahsetmek gerekirse oyunumuzun başında bir havuz partisinde karakterimize Ferrari hediye ediliyor. Tamda sevinirken ve arabamız ile dolaşırken bir anda uyanıp her şeyin rüya olduğunu fark ediyoruz. Uyandığımızda ise ne yazık ki sadece bir araba tamircisi olduğumuzu anlıyoruz. Ve yarış maceramız bu şekilde başlıyor.

İspanya’nın adalarında geçen Test Drive Unlimited 2 aynı zamanda bir açık dünya tarzı oyunu diyebiliriz çünkü arabamız ile haritada istediğimiz her yere gidebiliyor hatta alışveriş bile yapabiliyoruz. Oyunumuzda paramız ile yeni arabalar alabildiğimiz gibi aynı zamanda kendimize yeni evler ve eşyalarda alabiliyoruz. 60 seviyeye kadar çıkabildiğimiz oyunda yarışlar, sosyal yaşam, keşfetme ve koleksiyon kategorilerine göre puan kazanıyoruz. Bu kategoriler oyunda kazandığınız yarışlar ve etrafı keşfetme gibi etkinliklerimiz ile seviye atlıyorlar. Test Drive Unlimited 2 için bir yarış oyunundan yanı sıra aynı zamanda bir sosyal ağ’da diyebiliriz. Oyunun multiplayer kısmında diğer oyuncular ile yarışabilmemiz için haritada yarışın yapılacağı bölgede diğer oyuncular ile karşılaşmamız gerekiyor. Aksi taktirde yarışamıyoruz. Bu da oyunun gerçekçilik seviyesini bir nebze de artırmış.

Test Drive Unlimited 2 ilk etapta bizleri grafikleri ile etkilemiş olsa da sonradan durumun hiçte öyle olmadığını anlayabiliyoruz. Oyunumuzda ada görünümü ve çevre dokularının yanı sıra ışıklandırmalarda oldukça başarılı olmuş. Yağmur efektine baktığımızda biraz basit kaçmış olasa da (bir NFS havası yok) yoldaki su birikintileri ve yıldırım gibi görsel efektler bu açığı kapatmış diyebiliriz. Oyunun grafik olarak eksik noktalarından birisi de karakterler modellemelerinin oldukça basit bir şekilde yapılmış olması. Yaya olarak yürürken diğer karakterlerin içerisinden geçebiliyoruz. Şimdi bu zaten bir yarış oyunu olsun o kadar diyeceksiniz. Fakat ne yazık ki oyunun yarış kısmında da pek çok hata bulunuyor. Öncelikle kameramız araç içerisinde iken dikiz aynasındaki detaysızlık gözümüze çarparken, yolda giderken olmayan duvarlara vurmamız, gölgelerin yeterli kalitede olmayışı ve geç gelen kaplamalar olduğu gibi frame düşmeleri de cabası diyebiliriz. Oyunumuzda kafa kafaya karşıdan gelen araca çarptığımızda aracımızın hiçbir hasar almaması ve basit çarpışma efekti nedeniyle kaza yaptığımızda 2000’li yıllardan kalma bir oyun gibi oldukça kötü bir görüntü görüyoruz. Sonuç olarak dinamik bir havaya sahip olmasına rağmen pek çok hatayı barındıran Test Drive Unlimited 2 grafik ve gerçekçilik olarak oldukça kötü durumda.

Gelelim oyunumuzun sistem gereksinimlerine. Test Drive Unlimited 2 sistem gereksinimlerine baktığımızda ekran kartı olarak Nvidia GeForce 8800 veya Ati Radeon HD 3870 model ya da üstü bir ekran kartına ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Oyunun görüntülerine oranla bu ekran kartı ihtiyaçlarına oldukça normal diyebiliriz. Düşük seviyede olan bu ekran kartları ile oyunu rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. 2 GB RAM bellek ihtiyacı isteyen oyunumuzu kurabilmeniz için 14 GB gerekli boş hard disk alanına ihtiyacınız var. İşlemci modelinizin ise en düşük Intel Core 2 Duo 2.2 GHz veya AMD Athlon X2 4400 olması gerekiyor. İşletim sistemi olarak ise Windows XP, Vista veya Windows 7 isteniyor. Yalnız işletim sisteminiz service pack 2 değilse oyun açılmayacaktır. Bunun dışında eğer bilgisayarınız çok eski değilse Test Drive Unlimited 2 rahatça açılacaktır.

[reklam]

[baslik]Test Drive Unlimited 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP (Servis Pack 2 ile birlikte) / Windows Vista (Servis Pack 2 ile birlikte) / Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.2 GHz / AMD Athlon X2 4400+
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı:Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 14 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8800 / ATI Radeon HD 3870
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP (Servis Pack 2 ile birlikte) / Windows Vista (Servis Pack 2 ile birlikte) / Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.2 GHz / AMD Athlon X2 4400+
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı:Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 14 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 280 / ATI Radeon HD 4870
DirectX: Dx 9

56 YORUMLAR

 1. abi intel İ5 4590 3.3 ghz islemci ekran kartı da asus R9 285 ,RAM 8 gb. windows 10 64bit direct x 12 bilgisayarım var maximum ayarlarda nasıl bi sonuç alırım kasma donma yasarmıyım tesekkürler simdiden

 2. AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor 3.00 GHz
  4 gb ram (3.25 kullanılabilir)
  1 gb ekran kartı
  32 bit işletim sistemi ( Windows 7 )

  4.2 pc puanı Kasar mı ?

 3. İşletim Sistemi : Windows 8.1 pro 64 bit(6.3. Yapı 9600)
  Marka: Casper
  BIOS:phoenix BIOS SC-T v2.2
  İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU@ 2.50Hz (4CPUs).2.5Hz
  BELLEK: 16384 MB RAM
  Disk belleği dosyası:4913MB kullanıldı 13741MB kullanabilir
  DirectX Sürümü: DirectX 11

  arkadaşlar kaldırır mı ? rahat oynayabilir miyim ?

  • Evet ekran kartın Nvidia GeForce 8800 ‘den daha iyi. Eğer işlemcin ve RAM’in yeterliyse en kötü ihtimalle orta seviye detaylarda oynatması.

 4. beyler benim bilgisayar özelliklerim: 512mb ddr ram, 3.00ghz, 256 mb ekran kartı (nvidia) Minimum Sistem Gereksinimleri:

  İşlemci: Intel Pentium 4 2.4 GHz veya AMD Athlon 2800+ İşlemci
  RAM: 512 MB RAM
  Ekran Kartı: ATI Radeon 9800 256 MB veya Nvidia 6600 GT 256 MB Ekran Kartı
  Hard Disk: 8 GB Hard Disk alanıÖnerilen Sistem Gereksinimleri:

  İşlemci: Intel Pentium 4 2.4 GHz veya AMD Athlon 2800+ İşlemci
  RAM: 1 GB RAM
  Ekran Kartı: ATI Radeon 9800 256 MB veya Nvidia 6600 GT 256 MB Ekran Kartı
  Hard Disk: 8 GB Hard Disk alanı
  Ses Kartı: DirectX 9.0 uyumlu Ses Kartı
  İşletim Sistemi: Windows 2000/XP/Vista
  Direct X: 9.0c
  Ses Kartı: DirectX 9.0 uyumlu Ses Kartı
  İşletim Sistemi: Windows 2000/XP/Vista
  Direct X: 9.0 TEST DRİVE UNLİMATED BİLGİSAYARIMDA KASARMI LTFEN CVP VERİN

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here