Team Fortress 2 Sistem Gereksinimleri

0
2382
Team Fortress 2 Sistem Gereksinimleri

Team Fortress efsanesi kaldığı yerden devam ediyor. Team Fortress 2 Sistem Gereksinimleri içeriğini sizlerle inceliyoruz.

Evet uzun bir aradan sonra yeniden piyasaya sürülen Team Fortress serisinin ikinci oyunu Team Fortress 2 yine oldukça iddialı. 2007 yılında piyasaya sürülen, sistem gereksinimleri olarak düşük modeller isteyen ve Free 2 Play olan oyunu bilmeyenler için kısaca tanıtmak istiyorum. Oyunda tıpkı Counter Strike’da olduğu gibi iki farklı takım bulunuyor ve her maç bu iki takım birbirleri ile savaşıyorlar. Fakat burada asıl farklı olan nokta takımlar içerisinde 9 farklı sınıfta karakterin yer alması. Her sınıfın farklı bir özelliği bulunuyor. Bunlar sırasıyla Scout, Soldier, Pyro, Demoman, Heavy, Engineer, Medic, Sniper, Spy isminde karşımıza çıkıyorlar. Teker teker özelliklerine değinmek istemiyorum.

Oyundaki modlardan bahsedecek olursak yine 10’dan fazla modun bulunduğunu söylemeliyim. Yani inanılmaz bir eğlenceli oyun. Bir moddan sıkıldığınızda diğerine geçin. Team Fortress 2 grafikleri ise animasyon tarzında yapılmış. Bu nedenle çok yüksek grafiksel kalite beklentisine girmeyin. Sonuç olarak sadece eğlenmek amaçlı yapılmış bir oyun olduğundan bir savaş oyunundan çok çizgi filme benziyor. Bana kalırsa bu şekilde olması daha da iyi olmuş. Şahsen bir Battlefield 3’ten bu kadar zevk alabileceğini sanmıyorum.

Team Fortress 2 Sistem Gereksinimleri içerisinde Intel Pentium 4 işlemci ve Directx 9 uyumlu herhangi bir ekran kartı istenilmiş. Sistem gereksinimlerinin bu kadar düşük olmasının en önemli nedeni tabi ki oyunun çok eski olması. Bir diğer neden ise grafiklerin animasyon türünde olması. Kısacası sistem gereksinimlerini kontrol etmeden oyunu yükleyebilirsiniz.

[reklam]

[baslik]Team Fortress 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows 7 (32 / 64-bit) / Windows Vista /Windows XP
İşlemci: 1.7 GHz işlemci
Bellek: 512 MB
Gerekli boş disk alanı:15 GB
Ekran kartı: Dx 9 uyumlu bir ekran kartı
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (32 / 64-bit)
İşlemci:Intel Pentium 4 @ 3 GHz
Bellek: 1 GB
Gerekli boş disk alanı: 15 GB.
Ekran kartı:Dx 9 uyumlu bir ekran kartı

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here