Sword Coast Legends Sistem Gereksinimleri

E3 2015 oyun fuarında açıklanan Sword Coast Legends Sistem Gereksinimleri bilgilerini ve oyunun tüm detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Neverwinter Nights serisini bilmeyenimiz yoktur. İşte yine unutulmuş diyarlarda geçen Sword Coast Legends isimli yepyeni bir oyun bizleri bekliyor. Türünün son örneği olan oyun hayranları tarafından beklenirken yapımcı firma tarafından yayınlanan oyun içi video bizlere pek çok detayı veriyor. Sword Coast Legends Sistem Gereksinimleri yayınlanması da oyunun şimdiden ne kadar sistem isteyeceğini bizlere gösteriyor.

Bu türde olan pek çok oyun gibi burada da yine parti halinde oynuyor ve savaşçı, büyücü gibi sınıfları aynı anda kontrol ediyoruz. NPC’ler ile konuşma sırasında karşı tarafa farklı cevaplar verebiliyoruz. Bu da senaryoyu veya yaptığımız görevi değiştirebiliyor. Sesler ise bulunduğunuz mekanın yapısına göre değişiyor. Örneğin bir mağaranın içerisinde iseniz sesiniz yankı yapıyor. Ya da kapalı mekanlar ile açık yerler arasında farkı hissedebiliyorsunuz. Cücelerin “r” harflerini basarak konuşması da cabası. Grafikler ise standart bir RPG oyununu gibi diyebiliriz. Daha çok Diablo’yu andıran doku yapısı ve büyü efektleri güzel olmuş.

Grafik kalitesinin orta seviyede olmasına rağmen Sword Coast Legends Sistem Gereksinimleri çok da iyi görünmüyor. Oyun çok iyi optimize edilmemiş olmalı ki bizlerden yüksek modellerde ekran kartları istiyor. Çıkan diğer yeni nesil oyunların sistem gereksinimleri bilgilerine baktığımızda bir çoğunun daha düşük olduğunu görebilirsiniz. Örneğin aynı kategoride yer alan Sacred 3 sistem gereksinimleriile bu oyun arasında dağlar kadar farkın olduğu açık bir şekilde ortada.

Yüksek yüksek dedik peki Sword Coast Legends sistem olarak oyunculardan neler istiyor? Oyunun Sistem Gereksinimleri için en düşük HD Intel Graphics 5100, Nvidia GeForce 9800 GTX+ (768 MB), ATI Radeon HD 4850 ekran kartı modelleri gerekiyor. Yani performans olarak bu modellerin altında kalan bir kart ile oyunu ya hiç açamayabilir ya da düzgün bir şekilde oynayamayabilirsiniz. Önerilen gereksinimlerde ise Nvidia GeForce GTX 750 (1 GB), ATI Radeon HD 6970 yazılmış. Yani oyunu yüksek çözünürlükte ve en iyi detaylarda oynamak istiyorsanız epey sağlam bir sisteme sahip olmanız gerekiyor.

[reklam]

[baslik]Sword Coast Legends Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP (SP3) ya da daha yükseği
İşlemci:Intel Core 2 Duo E7500
Bellek: 3 GB
Gerekli boş disk alanı: 20 GB
Ekran Kartı : HD Intel Graphics 5100 / Nvidia GeForce 9800 GTX+ (768 MB) / ATI Radeon HD 4850
DirectX: 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel i5-2400
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 20 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 750 (1 GB) / ATI Radeon HD 6970
DirectX: Dx 9

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here