Star Craft serisi yeni genişletme paketi ile devam ediyor. Star Craft 2 Hearth Of The Swarm sistem gereksinimleri yazımızda.

Star Craft 2 Hearth Of The Swarm denildiğinde akıllara ilk olarak bir genişletme paketi gelse de aslında yeni oyun bir genişletme paketin den çok daha fazlası. Çünkü Wing of Liberty ile büyük bir başarı yakalayan oyunda büyük değişiklikler yapılmış. Bu değişikliklerden en önemlisi Kerrigan’nın sürekli olarak savaş alanında bulunması. Eski oyunu hatırlayacak olursak Jim Raynor ne yazık ki savaşlara katılamıyordu. Ayrıca Hearth of the Swarm ile Kerrigan’a yeni yetenekler kazandırabiliyoruz. Oyunda ilerledikçe seviye atlayan karakterimiz oyun sonlarına doğru tam bir savaş makinesi oluyor.

Bu geliştirmeler sadece Kerrigan için değil diğer birimler için de yapılmış. Oyunda evrim görevlerini yaparak kendinize Zerg Swarm yaratabiliyorsunuz. Böylece birimlerinize yeni yetenekler kazandırabiliyorsunuz. Örneğin bir yetenek ile zerglingler önüne çıkan engellerin üzerinden atlayabiliyorlar ya da bir başka yetenek ile çok hızlı bir şekilde üretilebiliyor. Bu ve bunun gibi pek çok farklı özellik bulunuyor. Evrim görevleri aynı zamanda hikayeyi de destekleyerek oyunu daha zevkli bir hale getirmiş. Daha doğrusu oyunda esas görevleri yaparken bir soluklanıp dinlenmenizi sağlıyorlar diyebiliriz.

Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki Star Craft 2 artık tam bir e-spor oyunu. İnternet üzerinden başkaları ile çok kolay bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Hatta yurt dışında bazı özel maçları televizyon kanallarında izleyebiliyorsunuz. Bu da bizlere oyunun ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Çoklu oyuna başlamadan önce eğitim bölümlerini geçmenizde fayda var. Zira bu bölümler sizleri resmen baştan aşağı eğiterek oyunun tüm temel bilgilerini veriyor. Daha sonra yapay zekaya karşı oynayarak yeteneklerinizi iyice yukarı çıkatıyorsunuz. Bunu da geçtikten sonra farklı oyuncular ile kapışabilir ve ne kadar iyi olduğunuzu görebilirsiniz.

[reklam]

[baslik]Starcraft 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Intel Pentium 4 @ 2.66GHz / AMD Athlon XP 2500+
Bellek: 1 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (256MB) Nvidia GeForce 7 veya 8 serisi / (256MB) ATI Radeon 1000 veya 2000 serisi
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İşlemci:  Intel Core Core 2 Duo / AMD Athlon X2
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 20 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:  (512 MB) Nvidia GeForce 8000 serisi / (512 MB) ATI Radeon 2000 serisi
DirectX: Dx 9

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here