Sniper oyuncuları için yeni bir alternatif yapım olan Sniper Ghost Warrior 2 sistem gereksinimlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Genellikle FPS oyunlarının düşmanı mermi manyağı yapma üzerine olduğunu düşünecek olursak sniper oyunlarının her zaman özel bir yeri olmuştur. İşte oldukça azınlıkta olan bu oyunlara  bir yenisi daha ekleniyor. Eğer uzun menzilli bir sniper ile düşmanlarınızı öldürmek istiyorsanız Sniper Ghost Warrior 2 tam size göre. Fakat grafik olarak çok yüksek bir performans beklemeyin.

İlk oyuna göre çok daha iddialı geldiği söylenen Sniper Ghost Warrior 2 hikaye olarak bu sefer Bosna savaşını bizlere gösteriyor. Fakat oyunda ilerledikçe aslında hikayenin çok da iyi işlenmediğini ve aksiyonun oldukça düşük seviyede kaldığını görüyorsunuz. Sürekli olarak belirli bir çizgi üzerinde ilerlemeniz de oyunda kendinizi bir deney faresi gibi hissetmenize neden oluyor.

Crytek grafik motoru ile geliştirilmiş olan oyununda pek çok grafik hatası bulunuyor. Geç gelen kaplamaları, düşük görüş açısını veya ışıklandırmaların yetersiz olması bu hatalardan sadece birkaçı. Çevreye uzaktan baktığınızda harika görünse de yakınlaştığınız zaman aslında o kadar da harika olmadığını fark ediyorsunuz. Oyundaki haritalarda çok ufak tasarlanmış. Bu nedenle çok kısıtlı bir alanda ilerlediğinizden sık sık kendinizi haritanın dışarısında bulabilirsiniz. Kısacası oyunun grafikleri gerçekten kötü. Fakat bunu dememizin en önemli nedeni güçlü bir grafik motorunun kullanılması ve beklentilerinde yüksek olması. Fakat Sniper Ghost Warrior 2 beklediğimiz görsel zevki ne yazık ki bizlere verememiş.

Sniper Ghost Warrior 2 sistem gereksinimlerini incelediğimizde ise oldukça yüksek ekran kartlarının istenildiğini görüyoruz. Bizlerden 1024 MB kapasiteye sahip Nvidia GeForce GTX 560 ya da AMD Radeon HD 6850 ekran kartı isteyen oyun işlemci olarak ise dört çekirdekli Intel Core i5 istemiş. Fakat oyunun bu grafiklerine oranla bu kadar yüksek bir sistem istemesi gerçekten kötü olmuş.

[reklam]

[baslik]Sniper Ghost Warrior 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP (servis paketi 2)
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.2 GHz / AMD Athlon 64 X2
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 9 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (521 MB) Nvidia GeForce GT 8800 / (512 MB) ATI Radeon HD 3850
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8
İşlemci:  Intel Core i5 Quad Core @2.6 GHz / AMD Phenom II X64 965
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 9 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (1024 MB) Nvidia GeForce GTX 560 / AMD Radeon HD 6850
DirectX: Dx 9

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here