Sniper Elite 3 bilgisayarınızda açılacak mı? Bunu öğrenmek için Sniper Elite 3 sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

Sıradan FPS oyunları artık sizlere sıkıcı geliyorsa size Sniper Elite 3 oynamanızı tavsiye ederim. Çünkü bu seri ile FPS türüne yeni bir bakış açısı kazandıran yapım, son oyunuyla bizleri kendisine hayran bıraktırıyor. Oyunun sistem gereksinimleri bilgilerini kontrol etmek için aşağıya bakabilirsiniz.

Peki diyeceksiniz ki neymiş bu oyunun özelliği ? Snipe Elite serisi adından da anlaşılacağı üzere bir Sniper oyunu. Yani siz bir Call of Duty’de olduğu gibi piyade olarak Allah ne verdiyse düşmana saldırmak yerine bu oyunda keskin nişancı olmanın inceliklerini öğreniyorsunuz. Bu da tabi ki iyi bir saklanma ve kamuflaj gerektiriyor. Ayrıca oyundaki X-Ray sistemi düşmanın neresinden vurduğunuzu hatta hangi kemiklerinin kırıldığını  bizlere net bir şekilde gösteriyor.

Serinin 27 Haziran 2014 tarihinde çıkan ve Rebellion stüdyoları tarafından geliştirilen son oyunu Sniper Elite 3 üzerinde ise eski oyunları aratmayacak bu X-Ray özelliği yine konulmuş. Üstelik bu sefer oldukça detaylı bir şekilde geliştirilmiş. Aşağıdaki videodan da görebileceğiniz üzere yeni oyun ile birlikte bu sefer düşmanın iç organları ile birlikte parçalanan bütün kemiklerini görebiliyoruz. (Özellikle son görüntüde içiniz gıcıklanabilir :)

Sniper Elite 3 sistem gereksinimleri bizleri en çok ekran kartında zorlayacak gibi görünüyor. Oyunun minimum sistem gereksinimlerinde oyunculardan Nvidia GeForce GT 630 GDDR ya da (1 GB) ATI Radeon HD 4670 ekran kartı istenilmiş. Bu kartların üst sınıf modeller olduğunu düşünecek olursak Sniper Elite 3 biraz ceplerimizi yakacağını belirtmeliyim. Önerilen gereksinimlerde ise bu modeller (1024 MB) Nvidia GeForce GTX 260 / (2 GB) AMD Radeon HD 4850 olarak karşımıza çıkıyor. İşlemcide ise oyun bizlere biraz daha cömert davranıyor diyebilirim. Bu nedenle işlemciye değinmiyorum.

Oyunun ilk 15 dk’lık oynanış videosuna baktığımızda Afrika’da geçtiğini ve başlar başlamaz kendimizi bir savaşın ortasında bulduğumuzu görüyoruz. Grafiksel olarak gerçekten başarılı görünen oyuna pek çok yeni özelliği getirilmiş. Sniper Elite 3’ün PS4 üzerindeki oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[reklam]

[baslik]Sniper Elite 3 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista – 32 Bit
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6300 @ 1.86 GHz / AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 18 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GT 630 GDDR5/ (1 GB) ATI Radeon HD 4670
DirectX: Dx 10

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 – 64 Bit
İşlemci:  Intel Core 2 Quad Q8400 @2.66GHz / FX-8100
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 18 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (1024 MB) Nvidia GeForce GTX 260 / (2 GB) AMD Radeon HD 4850
DirectX: Dx 11

21 YORUMLAR

    • Sisteminizi oyunun sistem gereksinimleri ile karşılaştırdığımda işlemcinin ve belleğin yeterli olduğunu görüyorum ancak ekran kartından dolayı sıkıntı yaşama ihtimali var. Ekran kartı belleği olarak oyun minimum 1GB istiyor sizin kartınızın belleği de 1 GB ancak bit sayısı yarı yarıya düşük. Yani bu oyunu oynamak için 128 bit bir ekran kartına ihtiyacınız var. sizin ekran kartınız ne yazık ki 64 bit. hal böyle olunca oyun çalışsa bile performans sorunu olacaktır, bu yüzden oyunu rahat rahat oynayamayacaksınız.

  1. çok teşekkürler yanlız ekran kartları karşımış yani minimum da istenen ekran kartı aslında önerilen ekran kartı olması gerekiyor…Bildirmek istedim.kolay gelsin iyi çalışmalar

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here