Açık dünya tarzı oyunlar içerisinde kendini öne çıkaran kaliteli yapımlardan birisi olan Sleeping Dogs sistem gereksinimlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Hong Kong sokaklarında başlayan Sleeping Dogs, kendi türü oyunlar içerisinde en iyilerinden birisi olarak kabul ediliyor. Oyun çıkmadan önce yapımcı firmalar oyunun oldukça iddialı olduğunu ve beklentilerimizin yüksek olmasını istediklerini açıklamışlardı. Gerçekten de söyledikleri gibi oldu ve Sleeping Dogs mükemmel bir oyun olarak piyasaya çıktı.

Oyunun bu kalitesinden kısaca bahsetmemiz gerekirse Batman gibi dövüştüğümüz, Need For Speed gibi yarıştığımız ve GTA 5 gibi dünyası mükemmel bir oyun diyebiliriz. Ayrıca oyundaki çoğu karakterin sesi ünlü aktörler tarafından seslendiriliyor. Bu da Sleeping Dogs kalitesini biraz daha artırıyor.

Açık dünya tarzı bir oyun olan Sleeping Dogs içerisinde türüne göre ana ve yan görevler bulunuyor. Yan görevler içerisinde çeşitli uyuşturucu çetelerini yakalamaktan, herhangi birisine yardım etmeye kadar binlerce çeşit görev bulunuyor. Oyun ilerledikçe yan görev alabileceğimiz birçok kişi ile karşılaşıyoruz. Bu sayede yapabileceğimiz görev sayısı sürekli olarak artıyor.

Ekranımızda bulunan küçük harita sayesinde yönümüzü bularak nereye gideceğimizi bulabiliyor, yakınlarda bulunan mağazaları, görev veren kişileri ya da polisleri görebiliyoruz.

Oyundaki ilginç noktalardan birisi ise oyun sırasında ne zaman bir motor kullansak karakterimiz mutlaka kaskını takıyor. Ayrıca Hong Konk sokaklarında trafik tersten aktığı için araç sürerken oldukça zorlanabilirsiniz. Zira buna alışana kadar pek çok kaza yapacağınızdan emin olabilirsiniz.

Oyunun senaryosundan bahsetmemiz gerekirse biz bir polisi oynuyoruz. Asıl amacımız kardeşimizin intikamını almak fakat polis olarak görevimiz Hong Kong içerisindeki çetelerin içerisine sızmak diyebiliriz.

Oyunda iki adet deneyim bulunuyor. Bu iki deneyimden birisi polis tecrübemiz diğeri ise gangster tecrübemiz. Bu tecrübe puanlarımızı geliştirerek hem yeni görevleri açıyor hemde kendimizi geliştiriyoruz.

[reklam]

[baslik]Sleeping Dogs Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista / Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2 GHz / AMD Athlon 64 X2 @ 2.4 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 15 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: 512 MB Nvidia GeForce 8800 GT  / ATI Radeon 3870
DirectX: Dx 10

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
İşlemci:  Intel Quad-core / AMD
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 15 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: 1 GB Nvidia GeForce GTX 560 / ATI Radeon 6950
DirectX: Dx 11

2 YORUMLAR

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here