Hayatta kalmak için çalışmak zorundasın. Evet Savage Lands için en kısa özet bu olsa gerek. İşte Savage Lands Sistem Gereksinimleri.

Savage Lands orta çağda geçen bir hayatta kalma oyunu. Oyunda elinize geçen malzemeler ile kendi silahlarınızı yapıp karşınıza çıkan yaratıklarla mücadele etmeye çalışıyorsunuz. Açık harita içerisinde istediğiniz her yere gidebiliyorsunuz. Bu nedenle de bir nevi Skyrim’e benziyor diyebiliriz (sistem gereksinimleri skyrim’den daha yüksek). Fakat buradaki sistem daha çok eşya ve barınak yapma üzerine kurulmuş. Ayrıca açlık kavramı eklenmiş. Yani sıradan RPG oyunlarında olduğu gibi bir dövüş içerisinde ölmek yerine açlıktan ölme olasılığınız daha yüksek. Bu yüzden sürekli olarak avlanmak durumundasınız. Aynı şekilde kanama, zehirlenme ve hastalanma unsurları da bulunuyor.

Şu anda erken erişime açılan Savage Landsharitası oldukça büyük. Fakat bu harita ne yazık ki bize istediğimizi veremiyor çünkü içerisinde yeterli içerik bulunmuyor. İleri ki dönemlerde gelecek olan güncellemeler ile haritanın daha da zenginleşeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca şu anda pek çok hata mevcut. Örneğin bazı durumlarda yapay zekalar havaya uçabiliyor veya gördüğünüz binaların içerisine giremiyorsunuz. Kısacası şu anda oyunu yüklemenizi tavsiye etmiyorum. Piyasaya sürüldükten ve içerik sayısının artmasından sonra satın almanız daha iyi olacaktır.

Savage Lands Sistem Gereksinimleri bizlerden 2 GB’lık boş alan istemiş. Bu alan sizi aldatmasın oyun piyasaya sürüldükten sonra daha da artacaktır. Minimum sistem gereksinimlerinde Nvidia GeForce GTX 460 yazılması ise aklımı kurcaladı. Oynanış videolarına baktığımda grafiklerin aslında o kadar da yüksek olmadığını gördüm. Bence daha düşük ekran kartları ile de bu oyun açılabilir. Zaten DirectX 9 gerekiyor. Önerile için ise Nvidia GeForce GTX 560 yazılmış. Buna bir şey söyleyemem en yüksek detaylar için gayet normal. Fakat oyunun açılabileceği minimum ekran kartı oldukça yüksek istenilmiş.

[reklam]

[baslik]Savage Lands Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows 7 (SP1)
İşlemci: Intel Core 2 Duo @2.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 @2.0 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı:2 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 460 / Intel HD 4000 / ATI Radeon HD 6870
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (SP1)
İşlemci:Intel Core i5-2300 / AMD Phenom II X4 940
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 2 GB.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 560 / Intel HD 5000 / ATI Radeon HD 7750 (1 GB)
DirectX: Dx 10

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here