Volition Inc. firmasının yapmış olduğu Saints Row serisinin yeni oyunu olan Saints Row 4 sistem gereksinimleri açıklandı.

Deep silver tarafından yayınlanan ve Grand Theft Auto ile olan benzerliği dikkat çeken Saints Row 4, 20 Ağustosta PC, PS3 ve Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Eski oyunu ile aynı yapıda olan ve açık dünya türü oyunların öncülerinden olan oyun bizlere oldukça keyifli saatler yaşatıyor. Saints Row 4 sistem gereksinimleri içeriğine baktığımızda ise çoğu bilgisayarın açabileceği ve zorlanmadan oynayabileceği bir oyun görüyoruz. Steelport isimli bir şehirde geçen ve üçüncü oyundan beş yıl sonrasını anlatan ayrıca çok daha absürt bir oyun olan Saints Row IV’de bu sefer uzaylılarla savaşıyoruz.

İlk hafta satışlarında 1 milyon gibi rekor bir rakama ulaşan oyun üçüncü oyununa göre yaklaşık 4 kat daha fazla satmış durumda. Oyunun senaryosu o kadar hızlı bir şekilde ilerliyor ve her şey o kadar çabuk gelişiyor ki siz ne olduğunu anlamadan kendinizi bir savaşın ortasında buluyorsunuz.

SR4’de çeşitli güçlerimizde bulunuyor. Bu özel güçlerimiz ( Blast, Buff, Death From Above, Force Field, Stomp, Super Jump, Super Sprint, Telekinesis) sayesinde şehrin altını üstüne getirebilirsiniz.

Saints Row 4 Sistem Gereksinimleri oyunculardan ekran kartı olarak en düşük 1 GB kapasiteye sahip bir kart istemiş. Kart modelinin belirtilmemiş olması oldukça kötü çünkü hangi kartlar ile oyunun rahatça çalışıp çalışmadığını anlayamıyoruz. Önerilen olarak da Radeon HD 5850 1GB / GeForce GTX 260 GTS 1 GB ya da daha iyi modeller isteniliyor. Kısacası sistem gereksinimleri olarak oyunu düşük/orta sınıf bir ekran kartı ile normal grafiklerde oynayabilirsiniz.

[reklam]

[baslik]Saints Row 4 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista 32-bit veya 64-bit ya da üzeri
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 veya AMD Athlon II x3
Bellek: 4 GB ya da üstü RAM
Ekran kartı:NVIDIA GTX 260 veya AMD Radeon HD 5800 serisi
DirectX desteği/versiyonu: 10
Disk alanı: 10 GB ya da daha fazla boş depolama alanı.

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista SP2, Windows 7, Windows 8
İşlemci: Intel i3 2100T veya AMD Phenom II x4
Bellek: 4 GB ya da üstü RAM
Ekran kartı: NVIDIA GTX 560 veya AMD Radeon HD 6800 serisi
DirectX desteği/versiyonu: 11
Disk alanı: 10 GB ya da daha fazla boş depolama alanı.

Bu oyunu sevmediniz mi? O zaman aşağıdaki linkten GTA 5’i ya da GTA 4’ü inceleyebilirsiniz.

[link]GTA 5 Sistem Gereksinimleri[/link]

[link]GTA 4 Sistem Gereksinimleri[/link]

[onay]Bu sistem gereksinimleri 17 Nisan 2016’da güncellenmiştir ve oyunun resmi sistem gereksinimleridir.[/onay]

24 YORUMLAR

 1. PC Özelliklerim Intel Core i3 2100 Cpu 3.10GHz (4 CPus) 4GB Ram DirectX 11 ATI Raedon HD 5400 Series [ 2GB ] 1360 x 768 32 Bİt 60Ghz WİNDOWS 8.1 64 BİT

 2. benim
  windows 7 home basic
  intel core i3 2350m
  ekran kartı nvidia gt520mx gDDR3 1GB hr
  ram 4 gb
  intel 8D2.11bgn
  çalışır mı acil dönebilirmisin

  • Ekran kartınızın dx11 destekliyor olması gerekiyor, yüklü sürüm yüksek olsa bile en yüksek destekleyen sürümde çalışır ekran kartı, ve üst versiyon driver yüklemek pek sağlıklı değil.

 3. Güzel oyun. PC kaldırmaz diye denememiştim. Ancak sistem gereksinimlerine baktığımda oyunu full performansda oynayabiliyorum galiba. Teşekkür ederim paylaşım için.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here