Sacred 3 sistem gereksinimleri hakkında detaylı bilgilere ve oyun içeriğine yazımızdan ulaşabilir, oyun içi videolarını izleyebilirsiniz.

Aksiyon RPG denildiğinde aklımıza gelen ilk isim olmasa da son yıllarda kendisinden oldukça bahsettiren Sacred serisi yeni oyunu ile hayatına devam ediyor. Asceron firması tarafından geliştirilen Deep Silver tarafından dağıtılan oyun henüz piyasaya sürülmemiş olsa da hakkında pek çok bilgi bulunuyor.

Aslında aksiyon RPG bizlere Diablo‘yu çağrıştırıyor. Çünkü bu türde birinci sırada olan oyun kendisinden sonra çıkan oyunları da etkilemiş ve hemen hemen bu tarz oyunların hepsi Diablo’ya dönüşmüştür. Fakat Sacred 3 diğer oyunlardan farklı olarak Dablo’yu geçebilecek gibi görünüyor. Sacred 3 Sistem Gereksinimleri ise benzer diğer oyunlara hemen hemen yakın diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi Sacred 3 kendisine benzeyen oyunlarda olduğu gibi önüne gelene saldırma, düşen eşyaları toplama, seviye atlama, daha da güçlenme vs. tarzı bir oyun. Oyuna başladığınızda karakterinizi seçerken değişik ırklardan birini seçebiliyorsunuz. Bunların her birinin farklı özellikleri bulunuyor. Örneğin bir katil olmak istiyorsanız Dark Elf tam size göre.

Oyunda 30 ana görev ve 200 yan görev bulunuyor. Görevleri yaptıkça eşya, para ve deneyim puanı kazanıyorsunuz. Bu sayede sürekli olarak daha fazla güçlenip düşmanlarınıza karşı üstünlük kazanmaya çalışıyorsunuz. Fakat düşman yaratıklarda sürekli olarak güçleniyor. Haritanın dev gibi olması da oyundan sıkılmanızı önlüyor. Çünkü sürekl olarak farklı bir mekanla karşılaşıyorsunuz. Böylece görev yapmak yerine sadece önünüze geleni öldürerek de güçlenebilirsiniz.

Oyunun grafiklerine baktığımızda gerçekten başarılı bir yapım bizleri karşılıyor. Karakterimizin detaylı bir şekilde işlenmiş olması grafiklerde ki en önemli unsur. Üzerinizdeki eşyaları değiştirdiğinizde tamamen farklı bir görünümde olabiliyorsunuz. Silahlarda aynı şekilde yapılmış. Mekanların çeşitlili ise grafiksel olarak etkilememiş her bir mekan detaylı bir şekilde yaratılmış. Yani Sacred 3 grafiksel anlamda oldukça iyi bir düzeyde.

Sacred 3 Sistem Gereksinimleri oyunculardan minimum Nvidia GeForce GT 610 / ATI Radeon 4770 ekran kartı modellerini istemiş. Önerilen sistem gereksinimleri içerisinde ise bu modeller (2048 MB) Nvidia GeForce GT 640 / (1024 MB) ATI Radeon HD 5570 yükselmiş. Yine de çok da yüksek olmadığını düşünebiliriz. En yüksek detay için Radeon HD 5570 oldukça iyi bir model.

[reklam]

[baslik]Sacred 3 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2) / Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Intel Pentium D945 @ 3400 MHz / AMD Athlon 64 X2 6000+ @ 3000 MHz İşlemci
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 25 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (1024 MB) Nvidia GeForce GT 610 / ATI Radeon 4770 (512 MB)
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2) / Windows 7 / Windows 8
İşlemci:  Intel Core i5-4430 @ 3000 MHz / AMD Phenom 9500 @ 2200 MHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 25 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:  (2048 MB) Nvidia GeForce GT 640 / (1024 MB) ATI Radeon HD 5570
DirectX: Dx 9

2 YORUMLAR

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here