Arabalar ile futbol oynamayı hiç denediniz mi? Rocket League Sistem Gereksinimleri içeriğine göz atıp yükleyin çünkü bu oyun düşündüğünüzden daha zevkli.

Oynayabileceği en orijinal ve en eğlenceli oyunlardan bir tanesi olan Rocket League arabalar ile futbol oynadığınız bir yapım. Evet yanlış duymadınız oyunda mekanik bir topu araçlarınız ile kaleye sokmaya çalışıyorsunuz. Fakat bu düşündüğünüz kadar kolay olmuyor. Supersonic Acrobatic isimli eski oyunun devam niteliğinde olan Rocket League eski oyuna göre çok daha gerçekçi fizik mekaniklerine sahip. Ayrıca oyundaki stadyumlar da geliştirilerek daha iyi hale getirilmiş.

Rocket League Sistem Gereksinimleri ise oldukça standart görünüyor. Zaten yüksek çözünürlükteki grafiklerden daha çok eğlenceyi ön plana çıkaran oyundan çok yüksek sistem istenilmesi oldukça saçma olacaktır. Unreal Engine 3 grafik motorunun kullanıldığı oyunun grafikleri ise oldukça güzel. Yüksek kalitedeki kaplamaları gördüğünüzde grafik motorunun sonuna kadar zorlandığını anlayacaksınız. Araç ve stat çeşitliliği de oldukça zengin olmuş. Steam üzerinden indirebileceğiniz bu harika oyunu şiddetle tavsiye ediyoruz.

Saha içerisinde çeşitli yerlerde aracınızı hızlandıran turbolar buluyor. Bunları aldığınızda epey bir avantaj sağlıyorsunuz. Ayrıca normal futbol maçlarında olduğu gibi taç bulunmuyor ve duvarlardan sektirerek pas verebiliyorsunuz. Ayrıca aynı anda en fazla 4 kişi oynayabiliyor. Bu sayı daha fazla olabilirmiş. İsterseniz bilgisayara karşıda oynayabilirsiniz. Zaten oyuna ilk girdiğinizde öğrenmek için bu şekilde oynamalısınız. Aksi halde diğer oyunculara karşı pek bir şey yapamayacaksınız. Oyunu öğrendikten sonra multiplay oynamak ise gerçekten eğlenceli. Rocket League’in en güzel özelliği ise PC  ile PS4 oyuncularının aynı oyunda oynayabilmesi.

Sistem Gereksinimleri bizlerden en az Nvidia 8800 / ATI 2900 ekran kartı modellerini istiyor. Bu ekran kartlarının aslında çok da yüksek olmadığını ve orta sınıf içerisinde yer aldığını söylemeliyiz. Eğer yüksek detay ve çözünürlükte FPS düşüşü olmadan oyunu oynamak isterseniz Nvidia 260 serisi veya ATI 5850 gibi bir ekran kartına ihtiyacınız bulunuyor. İşlemcide ise 2.0+ GHz Quad core ya da herhangi bir i5 işlemci işinizi görecektir.

 

[reklam]

[baslik]Rocket League Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows Vista (SP2)
İşlemci:2.0 GHz Dual Core
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: 2 GB
Ekran Kartı : Nvidia 8800 / ATI 2900
DirectX: 9.0c

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2)
İşlemci: 2.0+ GHz Quad core
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 2 GB
Ekran kartı: Nvidia 260 serisi / ATI 5850 ya da daha iyisi
DirectX: Dx 9.0c

NOT: Oyunu açılabilmesi için internet bağlantısı gerekiyor.

12 YORUMLAR

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here