Risen 3: Titan Lords sistem gereksinimleri ile ilgili yorumlarımı ve oyunun ilk bölümü hakkındaki görüşlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Açık dünya türü olan Risen 3: Titan Lords aksiyon RPG olarak karşımıza çıkıyor. İlk iki oyunu ile istediği başarıyı yakalayamayan seri şimdi de üçüncü oyunuyla bizleri etkilemeye çalışıyor. Fakat ne yazık ki bunu hiç başaramıyor. Aksine çok üzülerek şunu söylemeliyim oyun çok kötü. Grafikler, oynanış, aksiyon vs. her şey çok yapmacık görünüyor. Deep Silver gibi kaliteli bir şirketin böyle bir oyun yapmasına anlam veremedim. Sizlere oyundaki ilk bölümde edindiğim tecrübelerimi aktarmaya çalışacağım. Daha sonra ise Risen 3: Titan Lords sistem gereksinimleri hakkındaki yorumlarımı paylaşacağım.

Oyuna ilk başladığımızda kendimizi bir gemi savaşının içerisinde buluyoruz. Bize saldıran gemide ise orklara benzeyen yaratıklar bulunuyor. Bu savaş sırasında ise oyun size aynı zamanda kontrolleri de öğretiyor. Oyuna girer girmez grafiklerin aslında beklediğimiz kadar iyi olmadığını keşfediyoruz. Bu da bizde ufak ta olsa bir hayal kırıklığı uyandırıyor. Çünkü yeni nesil bir oyun olması ve henüz bu sene çıkmasına rağmen sanki 2009 yılında çıkan bir oyun havasına sahip.

Deep Silver tarafından geliştirilen oyunun çıkmadan önce yayınlanan oynanış fragmanlarındaki o mükemmel havayı ne yazık ki bulamadım diyebilirim. Animasyonlar dışında hemen hemen tüm görüntüler hiç gerçekçi görünmüyor. Örneğin bu bahsettiğim ilk bölümde savaşırken etrafınızda savaşan diğer adamlara baktığınızda sanki sadece rol yapıyormuş gibi hep aynı hareketleri tekrarladıklarını görebilirsiniz. Yani hiç ölmüyorlar. karşınızdaki düşmanlar ise hepsi bir örnek. Sanki hepsini birileri klonlayıp hadi gidin eğlenin diye üstümüze salmış.

Bu gemideki düşmanları öldürdüğünüzde bir süre sonra karşınıza kocaman bir yaratık geliyor. Vurduğunuzda ise hiç o vuruş hissini alamıyorsunuz. Neyse onuda devirdik bu seferde küçük bir dövüş animasyonu giriyor ve karakterimiz mavili bir adamla dövüşmeye başlıyor. Ama ne dövüş. Resmen oyunu ağır çekimde oynadığınızı düşünebilirsiniz çünkü o kadar yavaş ve yapmacık dövüşüyorlar ki hiç gerçekçi olmamış. (bu arada o adamın üstündeki mavi şey ne hiç çözemedim)

Neyse sanırım bu kadar bilgi size yeter. Gelelim Risen 3: Titan Lords sistem gereksinimleri için yayınlanan bilgilere. Sistem gereksinimleri içerisinde en düşük Nvidia GeForce 8500 veya ATI Radeon HD 2600 model ekran kartı isteniliyor. Bu modeller bile bence bu görüntülere oranla oldukça fazla. Önerilen içinde ise Nvidia GeForce GTX 470 yazıyor. Oyunda bu kadar çok hatanın olması nedeniyle bence sistem gereksinimlerinin biraz daha düşük olması gerekirdi.

[reklam]

[baslik]Risen 3: Titan Lords Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8
İşlemci: Intel Dual Core @2.4 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 8 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8500 / ATI Radeon HD 2600
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit) / Windows 8 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5-750s @2.5 GHz / AMD Phenom II X4 940 @3 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 8 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:(512 MB)Nvidia GeForce GTX 470 / AMD Radeon HD 5850
DirectX: Dx 11

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here