Tamamen farklı bir oyuna hazır olun. Remember Me sistem gereksinimleri ve oyun hakkında ilginç detaylar yazımızda.

2084 yılında Paris’te  geçen Remember Me, modern havası ile bizleri etkilemeyi başarıyor. Oyunda insanların anıları bir şirket tarafından pazarlanarak ticarete dökülüyor. Artık teknolojinin hat safhada olması ve herkesin bu şirkete bağlı olması bir nevi tüm insanlığı köleleştirmiş durumda. Durum bu şekilde olunca da ortaya hafıza hırsızları çıkmış. Karakterimiz de bu insanlardan birisi ve bu anıları çalmasının yanında aynı zamanda onlara müdahale de edebiliyor.

Oyuna başladığımızda karakterimiz hafızasını kaybetmiş ve bu firma tarafından yakalanmış durumdadır. Fakat birisi tarafından kurtuluruz ve aslında neler döndüğünü araştırmaya başlarız. Oyunda dediğimiz gibi pek çok anı hırsızı bulunuyor. Başka insanların hafızalarını çalmaya çalışan bu insanları bir tür bağımlı gibi düşünebilirsiniz. Parası olmayanlar anı satın alamadıklarından bu yola başvuruyorlar.

Haritamız sadece Paris içerisini kapsıyor. Şehrin üst bölümleri zengin sınıfı insanların oluşturduğu lüks yerlerken alt kısımlar köhne ve fakir kesimi oluşturuyor. Üstün grafikleri ve canlı yapısıyla şehrin bu yozlaşmış havasını derin bir şekilde hissedebiliyoruz. Güzel grafiklerine oranla yinede Remember Me Sistem Gereksinimleri çok yüksek ekran kartları istememiş.

Böyle büyük bir şehirde oyun haritasının oldukça sıradan olması bu yapımın belkide en kötü tarafı. Bölüm bölüm ilerleyen oyunda ne yazık ki bizlere çok fazla seçenek sunulmuyor. Aslında açık havada olmamıza rağmen sanki tek bir koridordan ilerliyoruz gibi hissediyoruz. Oyunun mükemmel atmosferinin yanında böyle bir kısıtlamanın bulunması bu harika yapımı aşağılara sürüklemiş. Ayrıca oyun sırasında karşımıza çeşitli grafik hataları da gelebiliyor.

Oyunun dövüş mekanikleri ise oldukça güzel yapılmış. Dövüş sırasında çeşitli kombolar yapabiliyor, bu komboları kendimiz istediğimiz gibi düzeleyebiliyoruz. Yani kendinize ait yüzlerce farklı kombo yapabilirsiniz. Fakat bu kadar çok çeşit yapabilmemize rağmen bir yerden sonra rastgele vurmaya başlıyorsunuz. Ayrıca farklı yetenekler ile daha etkili vuruşlar yapabiliyoruz. Bu yetenekler oyunun gidişatına göre değişebiliyor.

Remember Me sistem gereksinimleriiçerisinde en fazla 4 GB RAM istenilirken oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilmeniz için en düşük GTX 560 ya da daha üstü bir ekran kartı modeline ihtiyacınız var. İşlemci olarak ise dört çekirdekli Intel Core 2 Quad oyunu en hızlı şekilde açacaktır. Sistem gereksinimleri içinde oyunun açılabileceği en düşük ekran kartı modeli ise Nvidia GeForce 8800 GTS / ATI Radeon HD 3850 olarak verilmiş.

[reklam]

[baslik]Remember Me Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows  XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Intel Core 2 Duo @2.4 GHz / AMD Athlon X2 @2.8 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 9 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8800 GTS / ATI Radeon HD 3850
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows  XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İşlemci:Intel Core 2 Quad @2.7 GHz / AMD Phenom II X4 @3 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 9 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 560
DirectX: Dx 10

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here