Bir virüs, insana neler yaptırabilir ? Prototype 2 sistem gereksinimleri ve oyunun detaylarını burada bulabilirsiniz.

Prototype tüm hızı ile devam ediyor. Yeni oyun olan Prototype 2 ile yine bir virüs New York’un kalbinde ortaya çıkıyor. İlk oyuna kaldığı yerden devam eden Prototype 2’de James Heller adında bir asker ile oynuyoruz. Malum virüs yüzünden çeşitli güçler kazanan Heller, ailesinin intikamını almak için oradan oraya koşturuyor. Oyunun ana hikayesi bu fakat hikaye oyun içerisinde çok iyi bir şekilde kendini belli edemiyor. Bunun nedeni ise sürekli birileri ile savaşmanız. Aksiyon dolu bir oyun olan Prototype 2’yi oynarken bir yerden sonra hikayeyi unutup rastgele birilerine saldırmaya başlıyorsunuz.

İlk oyundakine benzer bir şekilde bu sefer yine görevler ile bazı kişileri öldürerek hafızalarına giriyor ve neler olup bittiğini çözmeye çalışıyoruz. Ayrıca çeşitli yerleri patlatma vs. gibi değişik görevlere de yeni oyunda yer verilmiş. Ayrıca bu ana görevlerden sıkıldığınızda yan görevlere de başvurabiliyorsunuz. Yan görevler içerisinde bir yerden farklı bir yere belirli bir süre içerinde gitmek gibi şeyler bulunuyor. Ayrıca oyunda harita 3 bölgeye ayrılmış. Farklı renkler ile gösterilen bu bölgelerin tehlike durumlarına farklı oluyor. Bir yerde sadece karantina bulunurken diğer bir yerde size saldıranlar olabiliyor.

Açık dünya tarzı bir oyun olan Prototype 2 ile harita içerisinde istediğiniz bölgeye gidebiliyorsunuz. Fakat tüm oyunlarda olduğu gibi grafiksel olarak bazı hataları da barındırıyor. İşte bu hatalardan bazıları; Görüş alanının kısıtlı olması, kaplamaların yetersiz olması, bazı patlama sahnelerinde frame değeri oldukça düşebiliyor, oyunda ilerledikçe kan banyosu yaptığınızı hissedeceksiniz. Bu kadar eksik yönlerden bahsettiğimiz yeter. Olumlu yönlere bakmak istersek oyunda çevredeki tüm objeleri kullanabiliyoruz. Yani elimize aldığınızı düşmana fırlatabilirsiniz. Çevredeki insanlarında sürekli bir şeylerle meşgul olması oyundaki gerçekçiliği üst seviyeye çıkarmış.

[reklam]

[baslik]Prototype 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]
İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.6 GHz / AMD Phenom X3 8750
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 10 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (512 MB) Nvidia GeForce 8800 GT / (512 MB) ATI Radeon HD 4850
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core 2 Quad @2.7 GHz / AMD Phenom 2 X4 @3 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 18 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (1024 MB) Nvidia GeForce GTX 460 / (1 GB) ATI Radeon HD 5850
DirectX: Dx 9

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here