Şimdiye kadarki geliştirilen en iyi grafiklere sahip yarış oyununa hazır olun ! İşte Project CARS Sistem Gereksinimleri ve oyunun detayları.

4 yıldır geliştirilen yarış oyunu Project CARS konsollar için hali hazırda bulunuyordu. Oyunun bilgisayar sürümü ise geçtiğimiz günlerde çıkmış ve büyük ilgi görmüştü. Oyunda Co-Op modu bulunmuyor. Sadece tek ve çok kişili modlar mevcut. Oyunun grafikleri ise bir harika. Hatta şu ana kadar görmüş olduğunuz tüm yarış oyunlarını unutturacak grafiklere sahip. Bu nedenle Project CARS Sistem Gereksinimleri oldukça yüksek.

Oyunda bir hayli detay bulunuyor. Yarışa girmeden önce hava durumundan pist yüzeyine hatta yarış gününe kadar birçok ince ayrıntıyı ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca yarış sırasında da ekrandaki dikiz aynasını veya kilometre saatini falan görüntüsünü veya yerini değiştirebiliyorsunuz. Oyuna girdiğinizde ilk bakmanız gereken şey kamera açıları olmalı. Daha önce hiçbir yarış oyununda göremeyeceğini kadar kamera açısı burada bulunuyor. Sadece araç içerisinden üç farklı kamera ayarı kullanabiliyorsunuz. Yarışta tekerler basınçlarını gösteren bir göstergeyi de açabiliyoruz. (emin değilim ama basınç olması lazım).

Project CARS kontrolleri ise biraz zor olmuş. Özellikle kumanda ile oynuyorsanız daha da zorlaşıyor. Fakat deneyim kazandıkça kumanda ile oynamanız daha zevkli olacaktır. Oyunda ayrıca hasar modellemesi de bulunuyor. Hatta bunun ayarlarını bile siz isterseniz yapabiliyorsunuz. Yani ister aracın hasar almamasını sağlayın. İsterseniz sadece görüntü olarak hasar almasını ya da motorunda hasar almasını ya da hasar alan motorun bir süre sonra arıza verip durma özelliğini bile açabilirsiniz. Uzun yarışlarda benzininiz bitebilir veya lastikleriniz çok eskirse diskalifiye bile olabilirsiniz. Bu nedenle pitstop’a arada sırada uğramanız gerekebiliyor.

Oyun grafiklerinin mükemmel olduğunu söylemiştim. Project CARS Sistem Gereksinimleri en düşük Nvidia GTX 260 / ATI Radeon HD 5770 ekran kartı modellerini istiyor. Bunun altındaki modellerden birisine sahipseniz oyunu yüklemeyin muhtemelen sorun çıkacaktır. Bazı durumlarda çok eski ekran kartlarında bile yüksek sistemli oyunların 800×600 piksel ve en düşük detayda az yavaşlama ile oynandığını görüyorum. Bu nedenle minimum sistem gereksinimleri altındaki sistemler için artık oyun açılmaz değil oyunda yavaşlama gibi sorunlar çıkabilir diyorum. Önerilen gereksinimlerde ekran kartı olarak GT 600 ve AMD Radeon HD 7000 serisi ekran kartlarından herhangi birisinin yeterli olduğu yazılmış

[reklam]

[baslik]Project CARS Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows Vista / Windows 7 (son SP sürümleri)
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8400 @2.66 GHz / AMD Phenom II X4 940 @3.0 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı:25 GB
Ekran kartı: Nvidia GTX 260 / ATI Radeon HD 5770
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (son SP sürümleri)
İşlemci: Intel Core i7 3700 @3.5 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 25 GB.
Ekran kartı:GT 600 serisi / AMD Radeon HD 7000 serisi
DirectX: Dx 11

2 YORUMLAR

  1. İşlemci=Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz

    Ram=2Gb

    Grafik=ATI Radeon HD 3600 Series 1279Mb Kullanılabilir

    DirectX sürümü=DirectX 10

    Oynayabilirmiyim (Rahatlıkla) Cevap

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here