PlanetSide 2 Sistem Gereksinimleri bizlere oldukça uygun göründü. Acaba sizin sisteminiz de ücretsiz oyunu açabilecek mi?

Free 2 Play oyunlar içerisinde yer alan PlanetSide 2 ile savaş alanında neler yapabileceğinizi düşmanlarınıza gösterin. Gelecek temalı bir FPS olan PlanetSide 2 içerisinde değişik taktikler ile rakip takımı yenmeye çalışıyoruz. Oldukça büyük haritalara sahip olan oyun bana biraz da Unreal Tournament gibi geldi. Aradaki fark olarak size sadece gece ve gündüz kavramlarının burada olduğunu söyleyebilirim. Yani oynarken bir süre sonra havanın karardığını görebilirsiniz. Ayrıca çeşitli savaş uçaklarını ve araçlarını kullanabiliyoruz. Sistem gereksinimleri ise ne yazık ki Unreal’a oranla çok daha yüksek.

Oyunda hikaye olarak 3 farklı grup bulunuyor. Bu gruplar sürekli savaş halinde ve ilk girdiğinizde bunlardan birisini seçiyorsunuz. Ve sizde başlıyorsunuz savaşmaya. Bu baya özetin özeti gibi oldu ama cidden öyle. 6 farklı sınıfın olduğu oyun içerisinde seçtiğimiz sınıfın özelliklerini kazanıyoruz. İlerledikçe özelliklerimizi geliştirerek daha da güçlü hale geliyoruz. Burada fark olarak her sınıfa her oyunda mutlaka ihtiyaç duyuluyor. Bu sayede en iyisi hangisi ise tüm oyuncular seçmiyor.

PlanetSide 2 Sistem Gereksinimleri bizlerden en az Intel Core 2 Duo E6850 / AMD Phenom II X2 işlemci modellerini ve Nvidia GeForce 8600 / AMD 4850 ekran kartı modellerini istiyor. Oyunun yüksek detaylarda oynanabilmesi için istenilen önerilen gereksinimler ise AMD Phenom II X6 işlemci ve Nvidia GeForce 540 / AMD HD 6870 kartlarından oluşuyor. Burada önerilen gereksinim kartları daha düşük performansta görünüyor. Bir hata yapılmış olabilir.

[reklam]

[baslik]PlanetSide 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6850 / AMD Phenom II X2
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı:15 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8600 / AMD 4850
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci:Intel i5 / AMD Phenom II X6
Bellek: 6 GB
Gerekli boş disk alanı: 15 GB.
Ekran kartı: Nvidia GeForce 540 / AMD HD 6870

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here