Ana Sayfa Sistem Gereksinimleri Oyun PES 2015 Sistem Gereksinimleri

PES 2015 Sistem Gereksinimleri

0
2851
PES 2015 Sistem Gereksinimleri

PES serisi son oyunu PES 2015 ile devam ediyor. PES 2015 sistem gereksinimleri ve oyun hakkındaki görüşlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

PES 2015 sistem gereksinimleri için yayınlanan bilgilere geçmeden önce sizlere oyun hakkındaki görüşlerimizi yazmak istiyorum. Öncelikle yeni oyunun pek çok artı ve eksi yönleri var. İlk olarak bu sefer menü kısmımız yenilenmiş durumda. Hem müzikler hemde arayüz olarak oldukça güzel olan menü kısmında o eski liste görünüşünden kurtulmuş. İlk olarak kendi takımımızı kurup liglere katılabiliyoruz. Bu takım kurma aşamasında oyuncularımızı seçme oldukça farklı yapılmış. Ekrana toplar çıkıyor ve rastgele özelliklerde bir oyuncu geliyor. Altın top gelirse oyuncunun özellikleri biraz daha iyi oluyor.

Yine serinin eski oyunlarında olduğu gibi efsane ol modu yeni oyunda da yapılmış. Bu mod ile kendi futbolcumuzu yaratarak kariyer yapabiliyoruz. Sürekli olarak kendimizi geliştiriyor ve daha iyi takımlara transfer olmaya çalışıyoruz. Yine aynı şekilde menajerlik kariyeri de yapabiliyoruz. Geçmişten günümüze her futbol oyununda olduğu gibi PES 2015 içerisinde de lisans problemleri bulunuyor. Bu nedenle bazı takımlar ya olmuyor ya da isimleri farklı olabiliyor. Oyun için çıkan pek çok farklı yama ile tüm bu içeriklere ulaşabiliyoruz. Fakat liglere baktığımızda hemen hemen tüm ligleri oyun içerisinde görebiliyoruz.

Oynanışa baktığımızda ise karşımıza daha yavaş bir yapım çıkıyor. FIFA 15‘i hatırlayacak olursanız oldukça hızlıydı. PES 2015 ise bu konuda aceleci davranmamış ve yavaş oynanışa sahip olmuş. Bu sayede atak şanslarında düşünmek için daha fazla vaktimiz olabiliyor. Örneğin top ayağınıza geldiğinde nereye gideceğinize veya kime pas vereceğinize çok kolay karar verebiliyorsunuz. Bu yönden daha iyi diyebilirim. Top fiziği ise oldukça düzeltilmiş. Eski oyunda sanki balondan bir topla oynuyorduk. (Orta sahadan gol attığımı bilirim). Yeni oyun ise bu hata ortadan kaldırılmış ve daha gerçekçi bir oynanış yapılmış.

Oyunun grafiklerine baktığımızda ise ne yazık ki bu yeni nesilin havasını pek alamıyoruz. Çimenler olsun, oyuncular veya seyirciler olsun bize sanki PES 6 oynuyormuşuz gibi hissediyoruz. Özellikle seyircilerin oldukça kötü olması her animasyonda ve replay’da moralimizi daha fazla bozuyor. Bu nedenle PES 2015 için grafiklerin olarak oldukça vasat olduğunu söylemeliyim.

PES 2015 sistem gereksinimleri ise bu kötü grafikler ile doğru orantılı olarak düşük. Bu nedenle direk önerilen sistem gereksinimleri bilgilerine bakacak olursak bizlerden (512 MB) Nvidia GeForce 7800 ekran kartı ve Intel Core i3 530 istenildiğini görüyoruz. Önerilen gereksinimlerde yeni nesil oyunların en düşük GTX 500 serisi istediğini düşünürsek grafiklerin neden bu kadar kötü olduğunu anlayabiliriz.

PES 2014 sistem gereksinimleri PES 2013 sistem gereksinimleri

PES 2015 Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2)
İşlemci: Intel Core 2 Duo @1.8GHz / AMD Athlon II X2 240
Bellek: 1 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 8 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (512 MB) Nvidia GeForce 7800 / ATI Radeon X1300
DirectX: Dx 9

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows Vista (SP2)
İşlemci:Intel Core i3 530 / AMD Phenom II X4 925
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 8 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (1 GB) Nvidia GeForce 7950 / ATI Radeon HD 2400
DirectX: Dx 9

HENÜZ YORUM YOK

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here