İnsanlar ve vampirlerin savaşını konu alan online yapım Nosgoth Sistem Gereksinimleri içeriğine buradan ulaşabilirsiniz.

Şu anda Beta aşamasında olan ve Steam üzerinden erken erişime açılan Nosgoth isimli oyun aslında Legacy of Kain’nin yan oyunu olarak geliştirilmiş fakat sonradan iptal edilerek başlı başına yeni bir yapım olarak çıkarılmış durumda. Nosgoth Sistem Gereksinimleri içeriğine gelmeden önce sizlere bu ilginç yapımdan biraz bahsetmek istiyorum.

İnsanlar ile vampirlerin savaşını konu alan Nosgoth içerisinde TPS kamera açısı ile karşımıza çıkan düşmanlarımızı yok etmeye çalışıyoruz. Oyunda online olarak insanlar dörder kişilik bir takımda vampirler ise diğer takımda oluyor ve iki ırkın birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Örneğin insanlar daha çok uzaktan ateşli silahları ile saldırırken vampirler ise yakın mesafeden parçalamayı seviyorlar.

Ayrıca bir maç sonrasında eğer insansanız vampire geçir yapıyorsunuz ve böylece her iki ırkı da oynayabiliyorsunuz. Oyunda vampirler biraz daha güçlü olmuş. Fakat her oyunda oyuncular taraf değiştirdiği için dengesizlik ortadan kalkıyor. Aksi halde sürekli vampirler yeneceği için hep aynı takım yenerdi.

Oynanış mekanikleri ve grafikler ise oldukça güzel olmuş. Sistem gereksinimleri ise çok da fazla yüksek verilmemiş. Bu da oyunun en güzel yanlarından bir tanesi. Zaten online bir yapım olduğundan oyunu yüksek FPS değerlerinde oynamak zorundasınız. Aksi halde kötü bir sistemde diğer oyunculara karşı kazanma şansınız oldukça azalıyor.

Nosgoth Sistem Gereksinimleri oyunculardan en düşük 2.0 GHz Çift Çekirdek işlemci ve Nvidia 8800 / ATI 2900 ekran kartı modellerini istiyor. Yüksek detaylar ve FPS değerleri için ise 2.5+ GHz 4 Çekirdek işlemci ve Nvidia 260 serisi / ATI 5850 ekran kartları gerekiyor. Önerilen gereksinimlerin bile aslında çok da yüksek modeller istemediğini düşünecek olursak oyunun standart bir bilgisayarda sorunsuz olarak açılacağını söyleyebiliriz.

[reklam]

[baslik]Nosgoth Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows Vista (SP2)
İşlemci:2.0 GHz Çift Çekirdek (Dual Core)
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: 6 GB
Ekran Kartı : Nvidia 8800 / ATI 2900
DirectX: 9.0

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: 2.5+ GHz 4 Çekirdek (Quad Core)
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 10 GB
Ekran kartı: Nvidia 260 serisi / ATI 5850
DirectX: Dx 9.0

NOT: Oyunun açılabilmesi için internet bağlantısı gereklidir.

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here