NBA’de kariyer yapmak isteyenler buraya. NBA 2K15 Sistem Gereksinimleri ve oyunun tüm detayları yazımızda.

Oyuna giriş yaptığımızda yine sizlere eski oyunları anımsatacak bir menü göreceksiniz. Rap müzik eşliğinde menümüzde gezerken NBA 2K15 içerisinde oldukça büyük bir müzik listeli olduğunu keşfediyoruz. Bu liste içerisinde pek çok ünlü grupların şarkıları bulunuyor. İstediğiniz şarkıyı bu listeden açabiliyor veya yenilerini ekleyebiliyorsunuz. Rastgele bir maç açtığımızda ilk olarak bizleri mükemmel grafikler karşılıyor. Eski oyunlarında da olduğu gibi NBA serisi grafik kalitesinden bu oyunda da ödün vermemiş. Yeni nesil konsolların çıkması ile birlikte birkaç tık üst seviyeye çıkan oyunun PC versiyonu oldukça güzel olmuş. NBA 2K15 sistem gereksinimleri için ise en düşük GeForce 8600 model ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.

Oyunun eski versiyonlarına göre biraz daha zor olduğunu söylemeliyim. Bunun nedeni ise eğer maç sırasında defans ile çok fazla uğraşmazsanız bilgisayar bulduğu ilk boşlukta saldırarak puanı kapıyor. Oyunda ayrıca park maçları mevcut. Kariyer modunda kullanılan park maçları ile diğer takımların oyuncuları ile etkileşime geçebilir onlarla olan ilişkinizi artırabilir veya daha da kötü hale getirebilirsiniz. Oyunda 3 adet park bulunuyor. Bu parklara çıktığınızda karakterinize aldığınız giysiler üzerinizde görünüyor. Kazandığınız paralar ile kendinize yeni ayakkbılar veya giysiler alabiliyorsunuz. Ayrıca park maçlarında online olarak diğer oyuncular ile de kapışabiliyoruz.

Oyunda NBA takımlarının dışında Euroleague takımları da mevcut. Bu takımlar içerisinde Efes, Ülker ve Galatasaray’da yer alıyor. Oyundaki ara röportajlara ise ne yazık ki sadece NBA maçlarında rastlıyoruz. Oyundaki kariyer modu ise oldukça geliştirilmiş. Öyle ki kendi karakterinizi yaparken artık inanılmaz detaylı bir yüz yaratabiliyor veya kendi yüzünüzü çok daha net bir şekilde oyuna aktarabiliyorsunuz. Böylece resmen oyunun içerisine girmiş oluyorsunuz. Ayrıca bu modda topladığımız deneyim puanları ile yeni karakterimizin yeni özelliklerini geliştirebiliyoruz. Örneğin siz oyun kurucu olmak istiyorsanız o özelliğe daha çok vermeniz gerekir. Veya sadece defans yapmak istiyorsanız Defender özelliğini geliştirmelisiniz. Kariyer modu içerisinde sadece maçlara çıkmıyor aynı zamanda menajerimiz veya koçumuz ile konuşabilecek gerekirse tartışabileceğiz. Sadece onlarla değil aklınıza gelmeyecek pek çok kişi karşınıza kariyer sırasında çıkacak. Takım arkadaşlarınız ile olan ilişkiniz performansınızı derinden etkileyecek. Yani tamamen gerçek hayatta olduğu gibi profesyonel bir oyuncu kariyerini yaşıyoruz.

NBA 2K15 sistem gereksinimleri içerisinde bizlerden 50 GB boş hard disk alanı istenilmiş. Oyunun bu kadar büyük olması problemlere yol açıyor. Bu problemlerin en büyüğü ise uzun yükleme süreleri. Oyuna başlamak istediğinizde uzunca bekliyorsunuz. Bu da oldukça can sıkıcı olabiliyor. Fakat arayüzün iyi olması bu can sıkıntısını bir nebzede olsa azaltmış. Ekran kartı olarak ise yukarıda da yazdığım gibi en düşük GeForce 8600 gibi bir karta ihtiyacınız var. Eğer ful detaylarda yüksek FPS almak istiyorsanız sistem gereksinimleri içinde de yazdığı gibi GeForce GTX 750 işinizi görecektir.

[reklam]

[baslik]NBA 2K15 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows 7 (64-bit)
İşlemci: Intel Core 2 Duo / AMD Athlon 64 X2
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 50 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (512 MB) DirectX 10.1 uyumlu ekran kartı (Nvidia GeForce 8600 or ATI Radeon HD 3600)
DirectX: Dx 11

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i7-880 / AMD FX-8120
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 50 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:(2GB)DirectX 11.0 uyumlu ekran kartı (NVIDIA GeForce GTX 750 or AMD Radeon R7 260)
DirectX: Dx 11

6 YORUMLAR

    • Ekran kartlarını tam olarak karşılaştıramadım fakat sizinki minimumun altında kalıyor. Oyun açılırsa yavaşlama olacaktır düşük ayarlarda oynayabilirsiniz.

  1. Merhaba benim bilgisayarım 8 gb ram e sahip yeterli saklama boutuna sahibim directx11 bulunuyor ekran kartım ATI Radoen HD 6500 ve 2 ye 1….. Yani oyun açıldıgında 1 gb görüyor NBA 2k15i medium da oynayabilirim veya high? acil cevap beklemekteyim

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here