NASCAR 14 Sistem Gereksinimleri ve oyun hakkındaki detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Nascar Amerika’ya özgü bir yarış türü olması nedeni ile ülkemizde çok fazla bilinmemekte. Fakat yeni oyunu NASCAR 14 mekanikleri ve grafikleri ile oldukça farklı bir yarış deneyimini bizlere sunuyor. NASCAR 14 Sistem Gereksinimleri ile bizlerden istenilen ekran kartı ve işlemci modelleri ise

Öncelikle burada diğer oyunlardan farklı olarak çok fazla araç ile aynı anda yarışıyoruz. 40 kişinin yarıştığı bu oyunda sürekli ön saflarda olmanız gerekiyor. Aksi halde ön tarafa geçmeniz oldukça zorlaşıyor. Ayrıca yarışlar 60 turdan oluştuğundan oldukça dayanıklı olmanız gerekiyor. Yine de bu tur sayısını isterseniz azaltabilirsiniz. Tur sayısının fazla olması nedeniyle bir süre sonra pit stop’a girmeniz gerekiyor çünkü yakıtınız bitecek. Yakıtınız bitmese bile motorunuz hararet yapacak ya da lastikleriniz eskiyecektir.

Oyundaki fizik mekaniğinin daha farklı olduğunu söylemiştik. Yarış sırasında bir arabaya dokunmanız dengenizi bozmaya yetiyor çünkü yüksek hızda sürekli olarak dönüyorsunuz. Fakat tabi ki 40 tane arabanın birbirine dokunmadan ilerlemesi pek mümkün olmuyor. İşin zevkli yanı da zaten burada. Özellikle dönüşler sırasında dikkat etmelisiniz. Lastikleriniz henüz ısınmamış ise virajı alamayabilirsiniz. Lastikleri ekrandaki göstergeden takip ediyoruz. Gösterge yeşil olduğunda yeterli sıcaklığa geldiğini tekrardan kırmızı olduğunda ise artık kullanılamaz olduğunu bilmelisiniz.

Oyun sistem gereksinimleri yönüyle çok avantajlı diyebiliriz. Minimum gereksinimlerde oyunculardan en az Nvidia GeForce 8800 GT ekran kartı ve AMD Athlon 64 X2 6000 işlemci modelleri istenilmiş. Yüksek çözünürlükte ve detaylarda FPS düşüşleri yaşamak istemiyorsanız Nvidia GeForce GTX 260 ve Intel Core i5-760 modellerine sahip olmanız gerekiyor.

[reklam]

[link]NASCAR 15 Sistem Gereksinimleri[/link]

[baslik]NASCAR 14 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İşlemci:AMD Athlon 64 X2 6000 + (x2 * 3000 MHz)
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: 4 GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce 8800 GT
DirectX: 9.0

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Intel Core i5-760 (4 * 2800 MHz)
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 4 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 260
DirectX: Dx 9.0

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here