En iyi oyun oynayan ülkeler ya da en çok oyun oynayan ülkeler şeklinde listeler yapılsa ülke olarak bu listede oldukça iyi bir konumda olacağımız konusunda hiçbirimizin şüphesi yok. Ancak söz konusu oyun dünyasına yeni bir ürün kazandırmak, oyun yapmak olduğu zaman henüz bu kadar iddialı olamıyoruz. İşte bu sebepten dolayı yerli yapım oyunları gördüğümüzde oldukça seviniyor ve gururlanıyoruz. Mount & Blade oyunları da bunlardan birisi… Ülkemizde oldukça beğenilen ve Mount & Blade: Warband ile birlikte dünyada da üne kavuşan serinin çıkacak yeni oyunu Mount & Blade II: Bannerlord da yerli ve yabancı bütün oyun sevdalıları tarafından ilgiyle bekleniyor.

Orta çağda geçen yapım oyunculara serbestçe dolaşabilecekleri ve istedikleri kararlar doğrultusunda hareket edebilecekleri bir ortam sunuyor. İster bir kralın emri altında derebeyi olarak devam edebileceğiniz isterseniz de tüm krallıklara rest çekip hepsiyle savaşabileceğiniz oyun savaş mekanikleriyle oyuncuları oyun içinde sıkılmayacakları bir maceraya sürüklüyor. Oyun içindeki karakterlerin tercihlerinize göre karşılık vereceği Mount & Blade II: Bannerlord orta çağ ortamını oyunculara tam anlamıyla geçirecek gibi görünüyor.

Geliştirici ve yapımcı firma TaleWords Entertainment’ten Ali Erkin’in dün Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla oyunun Steam platformuna eklenmiş olduğunu öğrenmiştik. Oyunun Steam sayfasında şimdilik sadece minimum sistem gereksinimleri bulunsa da en yakın zamanda önerilen sistem gereksinimlerinin de sayfaya ekleneceğini söylersek yanılmış olmayız. Kullanıcıların bilgisayarlarında 40 GB kadar boş bir alana ihtiyaç duyacak olan oyun, çalışmak için üstün performanslı bilgisayarlara ihtiyaç duymuyor.

[reklam]

[baslik]Mount & Blade II: Bannerlord Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşlemci: Intel i3-2100 ya da AMD FX-6300
Bellek: 4 GB ya da üstü RAM
Ekran kartı: Intel HD 4600, Nvidia GT730 ya da AMD R7 240
Disk alanı: 40 GB ya da daha fazla boş depolama alanı

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here