7. oyun gelmeden önce Heroes oynamak isteyenler için Might & Magic: Heroes 6 Sistem Gereksinimleri bilgilerini yazıyoruz.

Heroes serisinin altıncı oyunu olarak piyasaya sürülen Might & Magic: Heroes 6 içerisinde hikaye olarak 5. oyundan 400 yıl öncesi anlatılmış. Griffin’lerin dükü olan Slava kötülüğe karşı mücadele verirken kendi soyu tarafından ihanete uğrar ve öldürülür. Suçu kızının üzerine kalır. Oyunda Slava’nın 5 çocuğunun 5 farklı ırkı yönettiği 5 senaryo modu bulunuyor. İnternet üzerinden diğer oyuncular ile oynanabilen Might & Magic: Heroes 6’da ayrıca kendi kahramanınızı yaratabilirsiniz.

Savaş mekanikleri yine Heroes’a özgü şekilde olan sıra mantığı ile ilerliyor. Her karakter sırası geldiğinde hareket edebiliyor veya karşı tarafa saldırabiliyor. Savaş animasyonları da oldukça güzel olmuş. Grafikler de önceki oyuna oranla çok daha fazla geliştirilmiş. Might & Magic: Heroes 6 Sistem Gereksinimleri de böylece daha da artmış. Fakat oyun 2011 yılında piyasaya sürülmüş bir yapım ve istenilen gereksinim olarak yeni nesil oyunlar ile kıyaslanamaz.

Grafiklerin güzel olduğunu söyledik. Ayrıca haritada gezerken çevre detaylarının da titizlikle hazırlandığını görüyoruz. Savaştığınız alanlar haritada bulunduğunuz bölgeye göre değişiyor. Bu sayede eski oyunlarda olduğu gibi sürekli aynı yerlerde savaşıyormuş gibi hissetmiyorsunuz. Senaryo modunda ilerlerken bölümler arasında ara videolar konulmuş. Fakat bu videolar da oyun içi görüntüler ile hazırlandığından çok fazla etkileyici olmamış. Animasyon tarzında olsaymış çok daha iyi olabilirmiş.

Might & Magic: Heroes 6 Sistem Gereksinimleri içerisinde istenilen minimum işlemci modeli Intel Pentium Core 2 Duo E4400 gösteriliyor. Önerilen olarak da Intel Pentium Core 2 @ Duo E6400 yazılmış. Burada çift çekirdek anlamına gelen Core 2 Duo yanında yazan model bumarası önemli olan kısımdır. Eğer sizde Core 2 Duo kullanıyorsanız kendi işlemcinizin model numarasını buradan karşılaştırabilirsiniz.

Oyunun sistem gereksinimleri içerisinde ekran kartı modeli verilmemiştir. Bunun nedeni desteklenen ekran kartı modelleri en alt kısımda detaylı olarak yazmasıdır. Desteklenen kartlara baktığımızda en düşük model olarak NVIDIA GeForce® 8600 gösterilmiş. Bu ve üzeri zaten tüm kartlarda oyun açılacaktır.

[reklam]

[baslik]Might & Magic: Heroes 6 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP / Windows Vista / Windows 7 (Tüm 32/64 Bit Sürümleri)
İşlemci:Intel Pentium Core 2 Duo E4400 @2.0 GHz / AMD Athlon X2 5000+ @2.6 GHz
Bellek: 1 GB (Windows XP) / 1.5 GB (Windows Vista / Windows 7)
Gerekli boş disk alanı: 8 GB
Ekran Kartı : 512 MB
DirectX: 9.0c

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 (Tüm 32/64 Bit Sürümleri)
İşlemci: Intel Pentium Core 2 @ Duo E6400 @2.00 GHz / AMD Athlon II X2 240 @2.8 GHz
Bellek: 2 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista / Windows 7)
Gerekli boş disk alanı: 8 GB
Ekran kartı: 1 GB
DirectX: Dx 9.0c

[altbaslik]Desteklenen Ekran Kartları:[/altbaslik]

  • NVIDIA GeForce® 8600 ya da daha yükseği
  • NVIDIA GeForce™ 9 Serisi
  • NVIDIA GeForce™ 200 Serisi
  • NVIDIA GeForce™ 400 Serisi
  • NVIDIA GeForce™ 500 Serisi
  • ATI® RADEON® HD 2600 ya da daha yükseği
  • ATI® RADEON® HD 3000 Serisi
  • ATI® RADEON® HD 4000 Serisi
  • ATI® RADEON® HD 5000 Serisi
  • ATI® RADEON® HD 6000 Serisi

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here