Metro serisinin yeni oyunu oldukça başarılı görünüyor. İşte Metro 2033 Redux Sistem Gereksinimleri ve detayları.

Başarılı FPS oyunu Metro tekrardan bizlerle buluşuyor. Yeni oyun Metro 2033 Redux nükleer felaketin 20 yıl sonrasını bizlere anlatıyor. Rusya’da geçen oyunda tüm yeryüzü radyasyon nedeniyle yaşanmaz hale geldiğinden tüm insanlar yerin altında bulunan metrolarda yaşamakta. Fakat buralarda bile karşımıza radyasyon ile yaratıklaşan çeşitli canlılar çıkabiliyor ve onları öldürmek zorunda kalıyoruz.

Eski oyunlarına oranla daha stabil ve hataları olmayan bir yapım bu sefer bizleri karşılamış durumda. Doku kalitesi olarak da bir kat daha iyiye giden oyunu aşağıdaki oynanış videolarından grafiklerini daha detaylı olarak görebilirsiniz. Metro 2033 Redux sistem gereksinimleri ise biraz yükselmiş. Fakat hemen telaş yapmayın çünkü buradaki yöntemleri kullanarak FPS değerlerinizi artırabilirsiniz.

Ayrıca şunu da belirtmeliyim ki Metro 2033 Redux eski oyunlarına oranla çok daha zor. Çünkü öncelikle yapay zeka epey bir geliştirilmiş ve düşmanlar ile savaşmak daha da zorlaştırılmış. Karşınıza çıkan askerler saklanabiliyor, birbirlerini bekleyip toptan saldırabiliyor veya sizin yaklaşmanızı bekleyebiliyorlar. Bunun dışında oyunu zorlaştıran bir diğer faktör de hemen ölebilmeniz. Oyunda eğer açıkta kalırsanız birkaç mermi ile çok hızlı ölebiliyorsunuz. Bu nedenle dikkatli olmakta fayda var.

Oyunu sistem gereksinimleri yönünden inceleyecek olursak ekran kartı olarak en az GeForce 8800 GT veya GeForce GTS 250 modellerinin istenildiğini görüyoruz. Aslında yeni nesil diğer oyunlar ile karşılaştırıldığında bu gereksinimlerin çok da yüksek olmadığını görebilirsiniz. Metro 2033 Redux Sistem Gereksinimleri içerisinde önerilen ekran kartı ise GeForce GTX 480. İşlemci gereksinimi olarak ise herhangi bir 4 çekirdekli model ile rahatça oynayabilirsiniz.

Metro 2033 Redux Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:Windows Vista /Windows 7 / Windows 8 (Sadece 64-Bit)
İşlemci: Çift Çekirdek İşlemci (Dual Core CPU) @ +2.2 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı:10 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce 8800 GT (512 MB) / Nvidia GeForce GTS 250 (Shader Model 4)
DirectX: Dx 10

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows Vista /Windows 7 / Windows 8 (Sadece 64-Bit)
İşlemci:Herhangi 4 Çekirdek İşlemci / Çift Çekirdek İşlemci @ +3.0 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 10 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 480
Ekran kartı:Dx 11

NOT: Oyun sadece 64 Bit işletim sistemlerinde çalışmaktadır !

Bu yazı yardımcı oldu mu?
Hayır
Evet

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here