Havalarda uçup düşmanlarınızı kurşuna dizmeye hazır mısınız? Max Payne 3 sistem gereksinimleri ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Max Payne 3 senaryosunda ikinci oyundan 8 yıl sonrası ele alınıyor. Hatırlayacak olursak eski oyunlarda bir polis olan karakterimizin sevdiklerini öldürürler ve bizde onlardan intikam alırız. Bu sefer ise Brezilya’da zengin bir ailenin korumalığını yaparken başımıza gelen belalar anlatılıyor. Fakat ara sıra karşımıza çıkan flashback’ler dışında geçmişimiz hakkında oyunda hiç yer verilmemiş. Bu da açıkçası bizleri oyundan biraz soğuttu. Eski oyunlardaki bütün mekanikler burada karşımıza çıksa da yinede senaryo olarak tamamen farklı bir dünya ile karşılaşıyoruz.

Oyuna ilk başladığımızda Max’in yaşlanmış olduğunu görüyoruz. Üçüncü oyunda yine Bullet Time denilen Slow Motion şeklinde kurşunlardan kaçma özelliği bulunuyor. Zaten Max Payne’ni Max Payne yapan özelliğin bu olduğunu düşünebiliriz. Bullet Time özelliğini istediğimiz kadar kullanabiliyoruz fakat zamanı yavaşlatma özelliği için sağ alt köşede bir bar bulunuyor. O bar bittiğinde zaman özelliği de sona eriyor. Zorluk seviyesini artırdığınızda bu barın daha hızlı tükendiğini göreceksiniz. Zamanı yavaşlatıp yine düşmanın ortasına atlamak için oldukça güzel bir yöntem. Ortamdaki son düşmanı öldürdüğümüzde ise düşmanı nasıl vurduğumuzu yavaş bir şekilde gösteriyor. Bu sayede başka düşman kalmamış olduğunu anlıyoruz.

Objelerin köşelerine siper alıp ateş edebiliyoruz. Oyunda sürekli olarak bunu kullanacaksınız. Çünkü çok fazla düşman olduğunda mecbur saklanmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca diğer oyunlarda olduğu gibi bütün silahlarımızı cebimize falan koyamıyoruz. Büyük olan silahları karakterimiz mecburen elinde taşıyor. Bu da oldukça gerçekçi olmuş. Yani eski oyunlarına oranla karşınızda bu sefer gerçekçilik düzeyi oldukça yüksek olan mükemmel bir yapım var.

Oyun grafiksel olarak oldukça başarılı. Yüz çizimleri ve karakterler inanılmaz detaylı yapılmış. Max Payne 3 yapımını Rockstar üstlendiğinden grafiklere baktığınızda GTA’daki Nico Bellic karakterini andırdığını görebilirsiniz. Grafiklerin dışında oyunda ara yükleme ekranları çok uzun sürüyor. Bu oldukça kötü olmuş. Fakat grafiklerdeki harika dokular ve sizi etkileyen atmosfer bu açığı fazlasıyla kapatıyor. Oyunun grafiksel olarak oldukça kaliteli olması da sistem gereksinimlerinin biraz yüksek olmasından anlaşılıyor.

Sisteminizin oyunu açabilmesi için en düşük Intel Core 2 Duo @2.4 GHz  ya da eşdeğer güçte bir işlemciye ihtiyacınız var. En düşük 2 GB RAm bellek isteyen oyun için ekran kartında bizlerden minimum 512 MB kapasiteye sahip NVIDIA GeForce 8600 GT veya AMD Radeon HD 3400 model ekran kartları istenmiş. Max Payne 3 en yüksek ayarlarda ise 16 GB RAM,  NVIDIA GeForce GTX 680 ekran kartı,  Intel i7 3930K x 3.06 GHz işlemci istiyor. Tabi ki bu sistem oyunu son detaylarda akıcı bir şekilde oynamak için verilmiş ve arada büyük bir fark bulunuyor. Bu sistem sizler için çok yüksek gelebilir fakat aslında minimum ile maximum sistem gereksinimleri arasında 2 gereksinim daha bulunuyor. Bizse yazımızda bunlara değinmiyoruz çünkü oyunu minimum açabilme kapasitesi ve en yüksek çözünürlükte oynama kapasitesi bilindikten sonra aradaki değerlerin pek bir önemi kalmıyor. Yani anlayacağınız Max Payne 3 sistem gereksinimleri oldukça geniş bir alana yayılmış durumda.

[reklam]

[baslik]Max Payne 3 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP 32-64 bit (Service Pack 3 ile birlikte) / Windows Vista 32-64 bit (Service Pack 2 ile birlikte) / Windows 7 32-64 bit (Service Pack 1 ile birlikte)
İşlemci: Intel Core 2 Duo @2.4 GHz /AMD Athlon II X2 @2.6 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 35 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (512 MB) NVIDIA GeForce 8600 GT / (512 MB) AMD Radeon HD 3400
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP 32-64 bit (Service Pack 3 ile birlikte) / Windows Vista 32-64 bit (Service Pack 2 ile birlikte) / Windows 7 32-64 bit (Service Pack 1 ile birlikte)
İşlemci: Intel i7 3930K  @3.06 GHz /AMD FX8150 @3.6 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 14 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (2 GB) NVIDIA GeForce GTX 680 / (3GB) AMD Radeon HD 7970
DirectX: Dx 11

31 YORUMLAR

 1. 1.80 ghz ama bi uygulama mı ne var 2.4 oluyo ram 4 ekran kartı 64bit işlemci sistemi Intel(R) HD Graphics 4000 Oyun grafikleri 1696 MB Toplam kullanılabilir grafik belleği 2 çekirdek Toplam kullanılabilir grafik belleği 1696 MB kaldırırmı

  • Sisteminiz tam oyunun en düşük sistem gereksinimlerine göre ayarlanmış durumda, yani kıl payı oyunu oynaya bileceksiniz. hem işlemci hemde bellek oyunun en düşük sistem gereksinimleri ile aynı olurken ekran kartı bir tık daha iyi. Low ayarlarda 30 FPS ile oynayabilirsiniz.

 2. 16 GB RAM
  4 GB NVIDIA GEFORCE GT 650M
  DDR3
  İNTEL İNSİDE CORE İ7 İŞLEMCİ
  1 TB HAFIZA
  ASUS LAPTOP
  MAX PAYNE 3 oynuyabilirmiyim acaba hani kasma falan yaparmı şuan gta 5 oynuyorum full çözünürlükte
  ama max payne den pek emin değilim

 3. ya beyler bişe sorcam benim ki açarmı sistemim aşağıda;

  RAM:2Gb
  İŞLEMCİ:Pentium (R) Dual-core CPU E5200 @ 2.50GHZ
  32 bit işletim s.

  ekran kartı : GeForce 210 1GB

  lütfen yardım edin daha oyunu indirmedim size göre indicem kaldırırsa low da rahat oynayabilirmiyim şimdiden çok teşekkürler

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here