Mafia 2 Sistem Gereksinimleri yüksek detaylarda günümüz bilgisayarlarını bile zorlayacak gibi görünüyor.

İlk oyunu ile adını tarihe kazıyan Mafia serisi aradan geçen uzun bir sonra yeniden 2010 yılında piyasaya Mafia 2 olarak sürülmüş ve yine büyük başarılara imza atmıştı. Mafia 2 Sistem Gereksinimleri ise eski oyuna oranla çok fazla yükselmiş fakat grafiksel anlamda tam bir şölen yaşatmıştı. Oyunun senaryosunda bu sefer İtalya’dan Amerika’ya göç eden karakterimizin başına açtığı belalardan sonra savaşın çıkmasıyla kendisini cephede bulması ile devam ediyor. İşte oyuna ilk girdiğinizde sanki bir savaş oyunu gibi kendinizi 2. dünya savaşının içerisinde buluyorsunuz. Bu ilk bölümleri geçtikten sonra şehre geri dönüyor ve senaryonun asıl mafya kısmına geçiyorsunuz.

Mafia 2 içinde şehre gelen karakterimizin yüklü borçları olduğundan dolayı mecburen mafya işlerine karışmaz zorunda kalıyor. Fakat denildiği gibi bu pis işlere bulaşırsanız bir daha çıkamazsınız. Öylede oluyor ve artık hayatımızı soygun yaparak veya birilerini öldürerek kazanıyoruz. Oyun aldığınız görevleri tamamlayarak ilerliyor ve bu nedenle şehir içerisinde çok gezemiyoruz. Aslında bir açık dünya tarzı oyun gibi görünse de tamamen öyle olmadığını söylemeliyiz. Mafia 2 grafikleri eski oyuna oranla bir hayli iyi seviyede. Fakat ara konuşmalar sırasında karakter modellemelerinin eksik kaldığı açık bir şekilde görünüyor. Şimdi gelelim oyun için bizlerden istenilen sistem gereksinimleri bilgilerine.

Mafia 2 Sistem Gereksinimleri içerisinde en düşük Nvidia GeForce 8600 / ATI HD 2600 Pro ekran kartı modelleri isteniyor. 2010 yılında çıkan bir yapım olmasına rağmen döneminin en iyi grafiklerine ve en yüksek sistem gereksinimlerine sahip bir oyun. Önerilen olarak da ekran kartında Nvidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870 modelleri yazılmış. Yani nasıl olsa bu oyun eski en iyi detaylarda açarım diye düşünmeyin. Yüksek detaylar için sağlam bir ekran kartına ihtiyacınız var. Standart bir bilgisayarda işlemci ve RAM olarak herhangi bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum.

[reklam]

[baslik]Mafia 2 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP (SP2) / Windows Vista / Windows 7
İşlemci:Intel Pentium D @ 3Ghz / AMD Athlon 64 X2 3600+ (çift çekirdek)
Bellek: 1.5 GB
Gerekli boş disk alanı: 8 GB
Ekran Kartı : Nvidia GeForce 8600 / ATI HD 2600 Pro
DirectX: 9 ses kartı

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:  Windows XP (SP2) / Windows Vista / Windows 7
İşlemci: .4 GHz dört çekirdek işlemci
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: 10 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870
DirectX: Dx 9 ses kartı

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here