Aksiyon RPG türüne yeni bir efsane katılıyor. Lords Of The Fallen Sistem Gereksinimleri ve oyunun tüm detayları haberimizde.

RPG severler için yeni bir yapım çıkmak üzere. O da tabi ki Lords Of The Fallen. Bir aksiyon RPG türü olan oyunda üçüncü kişi gözünden oynuyoruz. Bu da aklımıza hemen Dark Souls‘u getiriyor. Gerçekten de mekanlara, mekaniklere veya arayüze baktığımızda Lords Of The Fallen ciddi anlamda Dark Souls’a benzemiş. Yapımcı firma da bunun farkında olmalı ki daha oyun piyasaya sürülmeden bunun aslında tamamen farklı bir oyun olduğunu ve başka hiçbir oyun ile alakası olmadığını açıklamıştı. Neyse biz burayı çok fazla kurcalamadan detaylara ve sonrada sistem gereksinimleri içeriğine geçelim.

Oynanışa baktığımızda bizleri oldukça karanlık mekanların bekliyor. Bu nedenle oyundaki gölgelendirme ve ışıklandırmalar harika bir şekilde işlenmiş. Meşaleler olukça işimize yarıyor. Sol alt kısımda can barının hemen altında stamina barı eklenmiş. her vuruş yaptığımızda bu bar bitiyor ve hemen geri doluyor. (Kurcalamayayım diyorum ama bunun yine Dark Soul’da da olduğunu belirtmeliyim.) Fakat envanter ve karakter sistemi gerçekten çok daha farklı. Bu ekranda tüm eşyaları çok daha detaylı bir şekilde görebiliyoruz. Oyunda kullandığımız büyülerin ise belirli bir süreleri bulunuyor. Tıpkı WOW’da olduğu gibi bastığınızda bir süre bekledikten sonra büyüyü atabiliyorsunuz.

İlk olarak grafiklere değinmek istiyorum. Çünkü oyun cidden mükemmel grafiklere sahip. Yayınlanan yüksek çözünürlüklü videoları incelediğimizde ister doku kalitesi olsun ister kaplamalar olsun oldukça gerçekçi grafiklere sahip bir yapımın bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Hem yeni nesil konsollar için hemde bilgisayarlar için çıkacak olan Lords Of The Fallen sistemlerimizi oldukça zorlayacak gibi görünüyor. (Bu arada oyun 31 Ekim’de piyasaya sürülecek)

Bu nedenle hemen Lords Of The Fallen sistem gereksinimleri için yayınlanan bilgilere gelmek istiyorum. Öncelikle sistem gereksinimlerinde ekran kartı beni oldukça şaşırttı. Böyle kaliteli grafiklere sahip bir yapımın çok daha fazla ekran kartı gereksinimi isteyeceğini düşünmüştüm. Fakat Lords Of The Fallen bizlerden minimum Nvidia GeForce GTX 460, önerilen olarak ise Nvidia GeForce GTX 560 istemiş. Bu modellerin GTX serisi olması gözünüzü korkutmasın çünkü aslında serinin eski modelleri. Bu nedenle GT serisinin üst modelleri ile de (örneğin Nvidia GT800 ile) bu oyunu oynayabileceğinizi düşünüyorum.

İşlemciye baktığımızda ise gerçekten yüksek sistemler istenilmiş. oyun minimum Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66Ghz, maximum Intel Core i7-3770 @3.5 GHz işlemci istiyor. Yani orta düzey bir işlemci ile oyunu kasmadan oynayabilmemiz oldukça zor. RAM’de ise 8 GB‘lık bir RAM kapasitesi bizler için yeterli oluyor. Fakat dediğim gibi sistemi en çok zorlayan kısmın işlemci olacağını söylemeliyim.

[reklam]

[baslik]Lords Of The Fallen Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: (64-Bit) Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66Ghz / AMD Phenom II X4 940 @ 3.0Ghz
Bellek: 6 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 25 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 460 veya daha üstü
DirectX: Dx 11

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: (64-Bit) Windows Vista (SP2) / Windows 7 (SP1) / Windows 8
İşlemci:Intel Core i7-3770 @3.5 GHz / AMD FX-8350 X8 @4 GHz
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 25 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 560 ti veya daha üstü
DirectX: Dx 11

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here