Orta dünyada kendi şehrinizi yaratmak ister misiniz? İşte Life is Feudal: Your Own Sistem Gereksinimleri ve detayları.

Açık dünya oynanış tarzına sahip olan Life is Feudal: Your Own orta çağda geçiyor. Fakat hemen aklınıza Elder Scrolls gelmesin. Burada biraz daha farklı bir yapım bizleri karşılıyor. Bu oyunu daha çok Minecraft ile Mount And Blade’in karışımı olarak görebilirsiniz. Oyundaki esas hedef ise kendi yerleşim yerinizi yapmak ve düşmanlarınızı yenmek.  Life is Feudal: Your Owniçerisinde epey büyük bir harita var. Bu haritanın en önemli özelliği ise her bir santimetre karesinin kullanılabilmesi. Yani tüm haritanın en ufak bir bölgesi bile kare kare işaretlenebiliyor. Ve bu işaretlediğiniz alanları istediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz. Örneğin bir ev yapmak isterseniz öncelikle yapmak istediğiniz araziyi seçiyorsunuz. Daha sonra bu araziyi düzleyip yapım aşamasına geçiyorsunuz. Seçtiğiniz alanların yükseklikleri üzerilerinde yazıyor. Tüm alanı aynı seviyeye getirmek için kum doldurabilir ya da kazabilirsiniz.

Bağımsız bir yapımcı tarafından geliştirilen oyun şimdiden satış rekorları kırmış durumda. Life is Feudal: Your Own Sistem Gereksinimleri işlemci dışında düşük diyebilirim. Şimdi biraz oyundan bahsedelim. Steam üzerinden satılan oyunda kendi server’ımızı oluşturarak arkadaşlarımız ile aynı haritada oynayabiliyoruz. RPG oyunlarından alışık olduğumuz seviye atlama ve inventory gibi kavramlar burada da karşımıza çıkıyor. Öncelikle yeteneklerimize baktığımızda demircilik üzerine olduğunu görebilirsiniz. Yani demir eritebilir ve farklı aletler yapabilirsiniz. Ya da yeni binalar yapmak için daha farklı yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bunlara örnek vermemiz gerekirse ilk yeteneğimiz olan prospect ile yerden çeşitli madenleri çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde diğer yeteneklerle de ağaçları kullanabilir veya diğer kaynaklardan faydalanabilirsiniz.

Bu şekilde ilerleyerek kendi şehrinizi veya kalenizi yapabilirsiniz. Yani oyunda yapabileceğiniz şeyler sınırsız diyebilirim. Özellikle arkadaşlarınız ile birlikte oynuyorsanız yarattığınız şehri çok daha hızlı yapabilirsiniz. Oyunun savaş mekanikleri kısmına hiç değinmiyorum. Aşağıdaki videolardan daha detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Life is Feudal: Your Own Sistem Gereksinimleri içeriğinde oyunun açılabilmesi için minimum Nvidia GeForce 260 / AMD Radeon HD 4800 / Intel HD 4600 modelleri istenilmiş. Bu kartlarında en az 1024 MB kapasiteye sahip olması gerekiyor. Yüksek detaylarda oynamak istiyorsanız sistem gereksinimleri içinde istenilen ekran kartı modelleri de Nvidia GeForce 660 ve AMD Radeon HD 6970’ye yükseliyor. Boş alan olarak ise güncellemeler olabileceğinden en azından 10 GB gibi bir boş alanınız olsa yeterli. İşlemcide minimum Intel Core i5 @2,5 GHz  / AMD Phenom II X4 @2,5 GHz, önerilen içerisindeIntel Core i7 @3,5 GHz / AMD Phenom II X6 @3,5 GHz olarak yazılmış. Bu oyun için biraz yüksek işlemci istenildiğini söyleyebilirim. Şahsen grafiksel olarak çok fazla bir detay olmayan oyunda neden bu kadar işlemci gerektiğini anlayamadım.

[reklam]

[baslik]Life is Feudal: Your Own Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Intel Core i5 @2,5 GHz  / AMD Phenom II X4 @2,5 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı:5 GB
Ekran kartı: (1024 MB RAM) Nvidia GeForce 260 / AMD Radeon HD 4800 / Intel HD 4600
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel Core i7 @3,5 GHz / AMD Phenom II X6 @3,5 GHz
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 10 GB.
Ekran kartı:Nvidia GeForce 660 / AMD Radeon HD 6970
DirectX: Dx 9

1 YORUM

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here