LEGO Worlds Sistem Gereksinimleri ve oyunun içeriği tüm detayları ile yazımızda sizleri bekliyor.

Erken erişime sunulan LEGO World Steam üzerinden satışa çıkmış durumda. Oyun tıpkı Minecraft’ta olduğu gibi yeni bir şeyleri inşaat etme üzerine kurulu. Her şey Lego’dan oluştuğu için de her ne kadar sistem gereksinimleri olarak yakın olmasa da grafiksel anlamda oldukça benziyor diyebiliriz. Oyuna giriş yaptığınızda karakterinizi seçtikten sonra istediğiniz bir dünyada başlayabiliyorsunuz. İnternet üzerinden oynanan oyuna aynı zamanda ileri ki dönemlerde diğer oyuncular ile aynı anda oynanabilme özelliğinin geleceğini düşünüyoruz.

LEGO World’ün esas hedefinin ne olduğuna bakacak olursak şu anda erken erişimde olduğundan içerisinde herhangi bir modu bulunmuyor. Daha çok girdiğiniz dünyayı karakteriniz ile keşfetme üzerine kurulu diyebiliriz. Keşfettiğiniz her şey kütüphanenize ekleniyor ve daha sonradan kendi dünyanızı yaratırken bunları kullanabiliyorsunuz. Dünyayı yaratırken oldukça detaylı özellikler oyuna eklenmiş. Oldukça iyi düzeyde grafiklere sahip olmasına rağmen LEGO Worlds Sistem Gereksinimleri bizleri çok fazla zor durumda bırakmıyor.

Oyunun açılabilmesi için ekran kartınızın en az 512 MB kapasiteye ve Shader Model 3.0 desteğine sahip olması gerekiyor. Bu özellikler hemen hemen tüm orta sınıf ekran kartlarında zaten bulunduğundan çok fazla sorun olacağını düşünmüyorum. İşlemcide ise 2 GHz çift çekirdekli işlemci verilmiş. Bu nedenle minimum LEGO Worlds Sistem Gereksinimleri oyuncular tarafından oldukça sevilecek diyebilirim.  Eğer Lego oyunlarını seviyorsanız bu fırsatı sakın kaçırmayın.

[reklam]

[baslik]LEGO Worlds Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows XP (SP3)
İşlemci: Intel Dual Core @2 GHz
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı:10 GB
Ekran kartı: 512MB GPU ve Shaders 3.0 desteği
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci:AMD veya Intel Quad Core @2.6 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 10 GB
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 480 / ATI Radeon HD 5850
DirectX: Dx 11

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here