Hayatta kalmak için önümüze geleni kurşuna dizdiğimiz oyun olan Left 4 Dead 2 sistem gereksinimleri çok iyi görünüyor. Ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Zombiler ile kaplı bir şehir düşünün ve hayatta kalmak için yapabileceğiniz tek şeyin sadece ateş etmek olduğunu. İşte karşınızda Left 4 Dead 2. Oyun en iyi bu şekilde özetlenebilir sanırım. Left 4 Dead serisi online temeller üzerine kurulmuş olduğundan ikinci oyunumuzdaki bölümlerde internet üzerinden başkaları ile oynamaya elverişli bir şekilde yapılmış.

Oyundaki modları incelemek istersek Campaing modu içerisinde yapak zekaya karşı ya da diğer oyuncular ile oynayabiliyoruz. En fazla 4 oyuncu ile oynanabilen bu modda 4 değişik karakterden birisini seçebiliyoruz. Bu karakterlerin birbirlerinden sadece görünüş olarak farklılıkları bulunuyor. Bu sayede tüm oyuncular eşit hale getirilmiş. Oyunda toplamda 5 farklı bölüm bulunuyor. Her bölümde asıl amacımız tüm zombilerden kurtulup hayatta kalmak. Film afişine benzeyen bölümleri ise sırayla ya da rastgele oynayabiliyoruz.

İlerlemeli mod sırasında eğer internet üzerinden başkaları ile oynuyorsak takım arkadaşlarımızı duvarların arkasından görebiliyoruz. Bu sayede birisinin yardıma ihtiyacı olduğu anda direk olarak yanına koşup arkadaşımızı kurtarabiliyoruz. Oyunu daha gerçekçi bir hale getiren Realizm modu ile oynuyorsak bu özellikler ortadan kalkıyor ve kimseyi duvarın arkasından göremiyoruz. Bu nedenle bu mod içerisinde toplu olarak ilerlemeniz gerekiyor. Aksi taktirde kaybolup zombilerin yemeği olabilirsiniz.

Versus modu içerisinde dörderli gruplar halinde oynuyoruz. Bir grup normal insan olarak diğer grup ise zombi olarak oynuyor ve birbirlerini öldürmeye çalışıyorlar. Survivor modunda ise adından da anlaşılacağı üzere olabildiğince hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyuna bulunan ve ilk oyunda olmayan bir başka mod ise Scavenge. Bu modda Survivor gibi iki grup birbirlerini öldürmeye çalışıyorlar fakat oyuncular sıra ile zombi ve insan olarak oynuyorlar. Ayrıca çeşitli variller toplayarak puan kazanabiliyorlar.

Leaft 4 Dead 2 içerisinde herhangi bir senaryo ya da hikaye bulunmuyor. Söylediğimiz gibi sadece önümüze geleni kurşuna dizip ölmemeye çalışıyoruz diyebiliriz. Oyuna ilk olarak güvenli bölgede başlayıp yanımıza gerekli silahları ve kurşunları alıyoruz. Kendimizi hazırladıktan sonra zombilerin istila ettiği bölgeye geçerek eğlenmeye başlıyoruz. Her bölüm içerisinde 5 adet güvenli bölge bulunuyor ve bu bölgelerde oyunumuzu kaydedebiliyoruz. Bu sayede öldükten sonra bölümün ilk başı yerine bu bölgelerden başlayabiliyoruz.

İlk oyunun grafiksel ve oynanış olarak daha üstün bir versiyonu olan Leaft 4 Dead 2 sistem gereksinimleri ile de oyuncuları mutlu ediyor. Çok yüksek bir sistem istemeyen oyunu orta düzey bir bilgisayar ile rahatça oynayabilirsiniz.Mutlaka denemeniz gereken bu oyunu en kısa süre içerisinde almanızı tavsiye ederiz.

Left 4 Dead 2 Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
İşlemci: 3.0 GHz Intel Pentium 4
Bellek: 1 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista/7)
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 7.5 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: 128 MB NVIDIA 6600 veya ATI X800 (pixel shader 2.0)
DirectX: Dx 9

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7
İşlemci:  2.4 GHz Intel® Core 2 Duo™
Bellek: 1 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista/7)
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 7.5 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: NVIDIA 7600 veya AMD X1600 (pixel shader 3.0)
DirectX: Dx 9

33 YORUMLAR

 1. Beyler çabuk cevap bekliyorum kaldırırmı Pentium (R) Dual-Core CPU E6300 @ 2.80 GHz
  Ram 4 gb
  32 bit işletim sistemi
  Directx 11
  ATI Radeon HD 3400 Series 2 gb

 2. Merhaba

  İşlemci : Intel(R) Core(TM) i3-2350M CPU @ 2.30GHz

  Toplam sistem belleği miktarı : 4,00 GB RAM

  Sistem türü : 32 bit işletim sistemi

  İşlemci çekirdek sayısı : 2

  64 bit özellikli : Evet

  Görüntü bağdaştırıcısı türü : Intel(R) HD Graphics 3000

  Toplam kullanılabilir grafik belleği : 1190 MB

  DirectX sürümü : DirectX 10
  .
  Laptop’umun özellikleri böyle. Kaldırırmı kaldırırsa kasar mı?

 3. Arkadaşlar bende HP pavilion dv5 laptop var 2.20 ghz hız AMD HD 3450 ekran kartı 4 gb ram var oynuyabilir miyim oyunun 1. sini rahat oynayabiliyorum.

 4. Bu oyun çok güzel , hatta çok ilgimi çekti fakat nafile.Oynamaya fırsatım oldu , şansa da steam da ücretsiz olarak paylaşıma sunuldu.İndirdim fakat bilgisayarım bu sistem gereksinimleri rağmen oyunu kaldırmadı açıkcası bende anlamış değilim.Bilgisayarım kat kat fazlasıyla bu oyunu kaldırabilecek güçte.

CEVAP VER