İşte size sıra dışı bir uzay simülasyonu. Kerbal Space Program Sistem Gereksinimleri bilgilerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sıradan simulasyon oyunlarından bıktınız mı? Artık daha farklı bir şeyler mi denemek istiyorsuz? O halde sizlere bir uzay simülasyonu olan Kerbal Space Program isimli yapımı öneriyorum. Kerbal Space Program Sistem Gereksinimleri ise oldukça uygun. Bunu hiç düşünmeden oyunu yükleyebilirsiniz çünkü oyun her bilgisayarda açılabilecek gibi görünüyor.

Oyun Kerbal diye bir gezegenden güneş sistemine açılmamızı konu alıyor. Bu güneş sistemi içerisinde 7 adet gezegen bulunuyor. Her bir gezegenin de kendi uyduları mevcut. Burada önemli olan kendi uzay geminizi düzgün bir şekilde inşa edebilmeniz. Aksi halde atmosferin dışına çıkamıyorsunuz. Yani daha ilk aşamadan epey zor bir oyun sizleri bekliyor.

Oyun deyip geçmemek lazım bu simülasyon bizzat NASA yardımları ile gerçek fizik ve mühendislik kuralları üzerine kurulu bir yapım. Bu nedenle Kerbal Space Program bildiğiniz diğer bilgisayar oyunlarından biraz daha zorlu. Geminin yapım süreci ise oldukça karışık. Gerçekten uzaya gidiyormuş gibi aklınıza gelmeyecek yüzlerce detayı hesaplamanız gerekiyor.

Uzaya çıktıktan sonra kolay dümdüz giderim istediğim yere diyorsanız işte o noktada yanılıyorsunuz. Oyunda bu aşamada çekim kurallarını öğrenmeniz gerekiyor. Uzayda ilerleyebilmeniz için gezegenlerin çekim veya itim gücünü kullanmak zorundasınız. Gerekli tecrübeyi kazandıktan sonra ise uzayda uçsuz bucaksız bir dünya sizlere açılıyor. Bu noktadan sonra yapabileceğiniz şeylerin sınırı bulunmuyor.

Grafiksel anlamda oyun oldukça basit yapıda. Animasyon türündeki renkli bir grafik yapısına sahip olan oyunun sistem gereksinimleri de bu nedenle oldukça düşük. Kerbal Space Program Sistem Gereksinimleri oyunculardan önerilen olarak SM4 1GB VRAM’e sahip ekran kartı ve herhangi bir Intel Core i5 model işlemci istiyor.

Kerbal Space Program Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:Windows Vista
İşlemci:Intel Core 2 Duo
Bellek: 3 GB
Gerekli boş disk alanı: 1 GB
Ekran Kartı : SM3 512 MB VRAM
DirectX: 9.0

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 (64 Bit)
İşlemci: Intel Core i5
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 2 GB
Ekran kartı: SM4 1GB VRAM
DirectX: Dx 9.0

Bu yazı yardımcı oldu mu?
Hayır
Evet

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here