Hearthstone: Heroes Of Warcraft sistem gereksinimlerini ve oyun hakkında bilmediğiniz pek çok şeyi yazımızda bulabilirsiniz.

Kart oyunları geçmişten günümüze pek çok oyunseverin favorisi olmuştur. Özellikle son zamanlarda çıkan Yu-Gi-Oh türü kart oyunları oldukça popüler olmuş durumda. İşte Hearthstone: Heroes Of Warcraft‘da bunlardan bir tanesi. Blizzard tarafından geliştirilen Hearthstone için bu türün en son örneği diyebiliriz. Battlenet hesabınız üzerinden oynadığınız oyunda diğer Blizzard oyunlarında olduğu gibi online olan arkadaşlarınızı hangi oyunda oldukları fark etmeden görebiliyor ve onlarla anında mesaj atabiliyorsunuz.

Hearthstone Heroes Of Warcraft Sistem Gereksinimleri içeriği sayfanın en altında yer alıyor. Bu bilgilere gelmeden önce oyun hakkında biraz daha detay verelim.

Oyunumuz online olarak iki kişi ile oynanıyor. Oyuncu bulma paneline tıkladığımızda Hearthstone bize otomatik olarak 5-10 saniye sonra bir oyuncu buluyor. Oyunda 3 farklı mod bulunuyor. Normal mod ilk başlayanlar için antrenman yapabilecekleri rakipler sunuyor. Ranked modunda ise rakiplerimizi yendikçe rütbe atlıyor ve her seferinde kendi seviyemizde bir rakip ile karşılaşıyoruz. Fakat bu mod sırasında yenilmemeye dikkat etmelisiniz çünkü yenildiğiniz taktirde rütbeniz düşüyor. Arena modunda ise tamamen rastgele kartlar ile maçlar yapabiliyorsunuz.

Oyundaki kart sistemi oldukça güzel yapılmış. Hearthstone’da kendinize ait kart kitabınız bulunuyor. Kart desteleri satın aldıkça yeni kartlar açabiliyorsunuz. Her sınıfta en fazla 30 adet kart bulunabiliyor. Yani her maça tüm oyuncular 30 kartla başlıyor. Maç sırasında kartı biten oyuncu yeniliyor. Fakat genelde kartlarınız bitmeden oyun sona eriyor. Oyundaki kart destelerini gerçek para ile ya da oyun parası ile satın alabiliyorsunuz. Oyun parasını ise maçları kazandıkça ya da oyunda günlük size verilen görevleri yerine getirdikçe kazanabiliyorsunuz.

Hearthstone’u diğer kart oyunlarından ayıran en önemli özelliği içerisinde çeşitli sınıfların ve mana sisteminin bulunması. Mage ve Warrior gibi sınıfların bulunduğu oyunda her sınıfın kendine özgü kartları ve birde özel yeteneği bulunuyor. Bu kartlar ile o sınıfın özelliklerini kullanabiliyoruz. Örneğin siz Mage ile uzaktan rakibinize büyü kartları ile saldırabiliyor ya da Hunter ile çeşitli Beast kart kombinasyonları ile güçlene biliyorsunuz. Mana sistemi ise şu şekilde işliyor. Her bir kartın mana değeri bulunuyor. O kart ile oynayabilmeniz için yeterli mana kristalinizin bulunması gerekiyor. Aksi halde o kartı kullanamıyorsunuz. Rakibiniz ile maça ilk başladığınızda 1 mana kristaliniz bulunuyor. Daha sonra her el değiştiğinde bu mana kristalleriniz 1 adet artıyor. Ve en sonunda en güçlü kartlarınızı kullanabiliyorsunuz. Sınıfların özel yetenekleri ise 2 mana kristali harcıyor.

Hearthstone sistemimde açılır mı diye düşünmenize gerek yok. Çünkü Hearthstone Heroes Of Warcraft Sistem Gereksinimleri oldukça düşük. Sistem gereksinimleri bilgilerine bakmazsızın test bilgisayarımız olan 2.4 GHz Intel Core i5 işlemci, 8 GB RAM ve NVIDIA GeForce GT 540M ekran kartlı laptop üzerinde oyunumuz hiç zorlanmadan çalışıyor. Yalnızca oyuncu ararken karşınızdaki panelin dönmesinin ardından son anda 2-3 saniyelik bir yavaşlama görülüyor. Maça girdikten sonra ise hiçbir yavaşlama kalmıyor. Sanıyoruz ki bu oyunun uyumsuzluğu ile alakalı. Bu nedenle daha yüksek sistemli bilgisayarlarda da aynı yavaşlama görülebilir.

[reklam]

[baslik]Hearthstone: Heroes Of Warcraft Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 (son servis paketleri ile birlikte)
İşlemci: Intel Pentium D / AMD Athlon 64 X2
Bellek: 2 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 3 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (256 MB) NVIDIA GeForce 6800 / (256 MB) ATI Radeon X1600 Pro
DirectX: Dx 9

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]
İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8 (son servis paketleri ile birlikte)
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 (2.2 GHz) / AMD Athlon 64 X2 5000+ (2.6 GHz)
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 3 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: (512 MB) NVIDIA GeForce 8800 GT / (512 MB) ATI Radeon HD 4850
DirectX: Dx 11

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here