GTA 5 Online Sistem Gereksinimleri

GTA Online Sistem Gereksinimleri ile ilgili her şeyi bu yazımızdan bulabilirsiniz.

Rockstar’ın yeni oyunu GTA 5’in online modu olan GTA Online haritası Los Santos içerisinde geçiyor ve tıpkı asıl oyunda olduğu gibi bu harita içerisinde arkadaşlarımız ile istediğimiz aktiviteyi yapabiliyoruz. Oyundaki karakterimiz ise bu şehre yeni gelen bir kişi olduğundan onun için her şey yeni başlıyor. Oyuncular dış görünüşlerinden hobilerine ya da ailelerine kadar kendileri düzenlediklerinden oyuncuya özel karakterler bulunuyor. Yani tüm oyuncuların karakterleri birbirlerinden farklı diyebiliriz. GTA Online Sistem Gereksinimleri GTA 5 ile aynı. Fakat oyunun grafikleri GTA 5’den biraz daha düşük olduğu için minimum gereksinimlerin biraz daha altında bilgisayarlarda açılma şansı bulunuyor.

GTA Online senaryosu GTA 5’in bittiği yerden devam ediyor ve 500’den fazla görev bizleri bekliyor. Görevler arasında tipik GTA klasikleri olan soygunculuk, çete saldırısı, kap kaç gibi şeylerin dışında çeşitli spor aktiviteleri de bulunuyor. Şimdi diyeceksiniz ki bu oyunun amacı ney? Sonuçta online bir oyun ve diğer oyunlar gibi seviye atlanarak oynanmıyor. Oyuncuların asıl hedefi daha çok para kazanıp mal ve mülk sahibi olmak. Örneğin bir banka soyacaksınız. Diğer oyuncularla bir grup oluşturup bunu başarabilirsiniz. Soygun gerçekleştikten sonra kimin ne kadar para alacağını soygun lideri belirleyecek. Fakat dikkatli olmakta fayda var. Lider takım üyelerini kızdırırsa oyuncuların liderin başına para ödülü koyabilme hakkı olacak. Yaptığınız görevlerin sonunda para ve saygınlık elde ediyoruz. Oyunda görevler dışında bir çok faaliyet de bulunuyor. Öncelikle oyunda kendi evimizi satın alabiliyoruz. Evimize arkadaşlarınızı çağırıp parti yapabilir ya da sadece TV izleyebiliriz.

Peki GTA 5 Online Sistem Gereksinimleri GTA 5 ile aynı demiştik. Minimumda gereksinimler içerisinde ekran kartında Nvidia GTX 650 / ATI Radeon HD 5770, işlemcide Intel Q6600 Core2 Quad @2.4 Ghz (ya da AMD Phenom 7950 Quad-Core, AMD Athlon II X4 620) gerekiyor. Fakat grafikler GTA 5’den biraz daha aşağıda olduğundan bu oyunu sistem gereksinimleri açısından biraz daha düşük sayabilirsiniz.

[reklam]

[link]GTA 5 Sistem Gereksinimleri[/link]

[baslik]GTA Online Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:  Windows 8.1 (64 Bit) / Windows 8 (64 Bit) / Windows 7 (64 Bit) (Service Pack 1) / Windows Vista (64 Bit) (Service Pack 2*) (*Vista kullanıcılarının Nvidia ekran kartı kullanması tavsiye ediliyor)
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz (4 CPU) / AMD Phenom 9850 Quad-Core İşlemci (4 CPU) @ 2.5GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 65 GB olarak belirtiliyor.
Ekran Kartı :  Nvidia 9800 GT (1GB) / AMD HD 4870 (1GB)
Ses kartı: 100% DirectX 10 uyumlu
DirectX: (Dx 10, 10.1, 11)

Eğer sisteminiz belirtilen sistem gereksinimlerini karşılamıyor ise aşağıdaki bağlantıda anlattıklarımızı yaparak minimum sistem gereksinimlerinin altında da GTA 5’in keyfine varabilirsiniz.

https://www.sistemgereksinimleri.net/gta-5-fps-arttirma.html

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 8.1 (64 Bit) / Windows 8 (64 Bit) / Windows 7 (64 Bit) (Service Pack 1)
İşlemci: Intel Core i5 3470 @ 3.2GHZ (4 CPU) / AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPU)
Bellek: 8GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 65 GB olarak belirtiliyor.
Ekran Kartı: Nvidia GTX 660 (2GB) / AMD HD 7870 (2GB)
Ses kartı: %100 DirectX 10 uyumlu

4 YORUMLAR

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here