FIFA 16 Sistem Gereksinimleri yayınlandı fakat bizlerden eski oyun ile aynı sistemi istiyor gibi görünüyor.

FIFA 16 bizleri açılışında efsane futbolcu Pele ile karşılıyor. Oynanış videosundan aldığımız bilgilere göre giriş menüsünde gösterilen ve oyun içi görüntülerden oluşan statlar inanılmaz gerçekçi görünüyor. Oynanış mekanikleri henüz olarak bilinmese de grafiklerde eski oyun FIFA 15’e oranla çok büyük bir gelişme yaşandığını söyleyebiliriz.

Oyundaki ışıklandırmalardan gölgelere kadar her bir detayın mükemmel yapıldığı bir gerçek. Bu nedenle açıklanan FIFA 16 Sistem Gereksinimleri de grafikler ile birlikte resmen tavan yapmış diyemiyoruz çünkü sistem bilgilerine baktığımızda FIFA 15 ile aynı olduğunu görüyoruz. Oyuncu detaylarının dışında seyirci atmosferi de çok daha iyi bir hale getirilmiş. Eski oyunları hatırlayacak olursak seyirciler çoğunlukla tek düze olan ve hatta bir önceki oyuna kadar hiç önem verilmeyen bir unsurdu. Tabi bu durum sistem gereksinimleri içerisinde işlemciyi zorladığından zorunlu olarak bu şekilde yapılıyordu diyebiliriz. Fakat göründüğü kadarıyla EA Games FIFA 16’da oyuncuların sistemlerini çok fazla umursamamış ve seyirci detaylarını da sonuna kadar zorlamış.

Yeni oyunda ayrıca kadın oyuncularda yer alıyor. Bazı ülkelerin bayan milli takımlarında oynayan oyuncuları FIFA 16 üzerinde oynayabileceğiz. Bunların dışında yağmurlu havadaki mekanikler üzerinde daha çok yoğunlaşıldığını görebilirsiniz. Yani yağmurlu maçlarda bizleri çok daha gerçekçi oyunlar bekliyor. Yayınlanan video içerisine gizlenen son karelerden birisinde ise artık hakemlerin serbest vuruşlarda baraj çizgisini belirlemede kullandıkları sprey boyanın yeni oyunda yer aldığını bulabilirsiniz.

Minimum FIFA 16 Sistem Gereksinimleri için ekran kartı modellerinden en düşük Nvidia GTX 650 veya ATI Radeon HD 5770 istenilmiş. İşlemcide ise Intel Q6600 Core2 Quad @2.4 Ghz gerekiyor. Önerilenler gereksinimlerde ekran kartında Nvidia GTX 460 ve ATI Radeon HD 6870, işlemcide Intel i5-2550K @3.40 GHz yazılmış. Aynı bilgileri FIFA 15 sistem gereksinimleri içerisinde de olduğunu görüyoruz. Yani EA Games yeni oyunu için yeni bir sistem gereksinimi yayınlamamış. Bu da oyun piyasaya sürüldükten sonra gereksinimlerinin tekrardan güncellenme ihtimalini artırıyor.

[reklam]

[link]FIFA 15 Sistem Gereksinimleri[/link]

[link]FIFA 14 Sistem Gereksinimleri[/link]

[baslik]FIFA 16 Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / 8.1 – (64-Bit)
İşlemci:Intel Q6600 Core2 Quad @2.4 Ghz (ya da AMD Phenom 7950 Quad-Core, AMD Athlon II X4 620)
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 15 GB
Ekran Kartı : Nvidia GTX 650 / ATI Radeon HD 5770
DirectX: 11

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:  Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 / 8.1 – (64-Bit)
İşlemci: Intel i5-2550K @3.40 GHz (ya da AMD FX-6350 Six-Core)
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 15 GB
Ekran kartı: Nvidia GTX 460 / ATI Radeon HD 6870
DirectX: Dx 11

6 YORUMLAR

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here