Canavar avlamaya hazır mısınız? O halde ilk olarak Evolve sistem gereksinimleri ile sisteminizi kontrol edin ve savaşa hazırlanın.

Geçtiğimiz haftalarda çıkış tarihi 2015 yılına ertelenen Evolve bu haber ile oyuncuları üzse de aslında bizler için daha iyi oldu diyebiliriz. Çünkü bu sayede oyun içerisinde daha az hata ve daha çok sistem performansı alabileceğiz. Bildiğiniz gibi oyunların çıkışı için acele eden firmaların büyük bir çoğunluğu bu hatayı yaparak aslında yıllarca uğraştıkları oyunları tam bitirmeden piyasaya sürüyor ve oyunlarda birçok hata meydana geliyor. Daha sonra ise oyun çıkar çıkmaz arka arkaya güncelleme alıyor fakat ne yazık ki bu hataların hepsi kapatılamıyor. Bu nedenle Evolve’nin çıkış tarihinin ertelenmesi haberine iyi yönünden bakmamız gerektiğini düşünüyorum.

Her neyse gelelim oyunumuza. Evolve sistem gereksinimleri ile ilgili bilgilere gelmeden önce oyunu sizlere kısaca tanıtmak istiyorum. Oyun henüz çıkmadığı için hakkında çok fazla detay şey bilmiyoruz fakat öğrendiğimiz kadarını sizlere aktarmaya çalışacağım. Evolve bir savaş oyunu. Oyun içerisinde 1 tane yaratık ile 4 insan asker savaşıyor. Bu askerlerin her birisinin kendi yetenekleri bulunuyor ve takım halinde bu yaratığı öldürmeye çalışıyorlar. Oyunda özellikle takım ruhu ön plana çıkarılmış. Bireysel olarak oynayan takımlar daha başarısız olmuş. Bu askerlerin her birisinin farklı yetenekleri bulunuyor. Bu yetenekler içerisinde iyileştirme, zincir ile sabitleme, bariyer kurma gibi şeyler bulunuyor.

Yaratık kısmını da bir oyuncu oynuyor. Yani oyunda sadece askerler ile oynamıyoruz. (yaratık diyorum çünkü adını bilmiyorum). Oyun bölüm bölüm ilerliyor. Yaratığımız ile etrafımıza canlıları sonar özelliğimizi kullanarak yiyoruz. Bu canlıları yedikçe seviye atlıyor ve daha fazla güçleniyoruz. Eğer daha büyük canlıları alt edip yiyebilirseniz daha hızlı seviye atlıyoruz. Belirli bir seviyeye geldiğimizde ise yaratığımız evrim geçiriyor ve farklı bir şekle bürünerek daha fazla büyüyor. (zaten oyunun adı da Evolve yani evrim ). Yaratığımız her evrim geçirdiğinde bir yetenek puanı kazanıyor ve bu yetenek puanı ile yeni bir özelliği açabiliyoruz. Karşımızdaki insan askerler ise siz güçlenmeden sizi durdurmaya çalışıyorlar. Ayrıca bu yaratıkların da çeşitli ırkları bulunuyor. Bu ırkların da her birine farklı özellikleri ve yetenekler verilmiş.

Evolve sistem gereksinimleri oldukça iddialı çünkü en düşük GTX serisi ekran karlarından GTX 560 istiyor. Önerilen olarak ise GTX 680 istenilmiş. Yani eğer GT 540 sınıfında bir ekran kartınız varsa bu oyunu yüklemeye hiç yeltenmeyin derim. Oyun bizlere RAM‘de ve işlemcide daha mütevazi davranıyor. Muhtemelen sisteminiz ekran kartından dolayı yetersiz kalacaktır bu nedenle sistem gereksinimleri olarak işlemci ile RAM’e hiç değinmiyorum.

[reklam]

[baslik]Evolve Sistem Gereksinimleri[/baslik]

[altbaslik]En Düşük (minimum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi:Windows 7 (64-bit)
İşlemci: Intel Pentium D @3 GHz / AMD Athlon 64 x2 Dual Core 6400 @2.4 GHz
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 15 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 560 / AMD Radeon 5770
DirectX: Dx 11

[altbaslik]Önerilen (maximum) Gereksinimler:[/altbaslik]

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i7 920 @2.67 GHz / AMD A8-3870 @3 GHz
Bellek: 6 GB
Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 15 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı:Nvidia GeForce GTX 680 / AMD Radeon R9 280
DirectX: Dx 11

7 YORUMLAR

 1. SİSTEMİM İNTEL CORE İ7 2600K İŞLEMCİ 3.09 GHZ
  NVİDİA GTX 750 Tİ ÇİFT EKRAN KARTI 4 GB 256 BİT
  16GB RAM
  1 TB HARD DİSK
  240 GB SSD HARD DİSK ?
  NASIL BİR PERFORMANS SUNAR ARKADAŞLAR ?
  ANAKART GA-H61 S2PV REV 2.2 PCİ EXPRESS X16 GENİŞLETİLMİŞ YUVA

 2. NVİDİA GTX 750Tİ 2GB 128 BİT EKRAN KARTI
  İNTEL CORE İ7 3770K İŞLEMCİ
  16 GB DDR3 RAM
  SİSTEM İYİMİ TÜM OYUNLARI OYNATIR MI ?
  4 TB HARD DİSK

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here