Ana Sayfa Oyun Aksiyon Elite: Dangerous Sistem Gereksinimleri

Elite: Dangerous Sistem Gereksinimleri

0
342
Elite: Dangerous Sistem Gereksinimleri

Elite: Dangerous Sistem Gereksinimleri oldukça yüksek. Üstün grafikleri ile dikkatleri çeken oyunu sisteminiz kaldırabilecek mi?

Voyager 1 güneş sistemini terk etmiş ve kamerasını dünyaya çevirmişti. Bunun üzerinden geçen 25 yıl sonra görülen Dünya’nın fotoğrafı o kadar küçüktü ki soluk mavi nokta olarak adlandırıldı. İşte normal şartlar altında evreni bu boyutlardan inceleyemesek de Elite: Dangerous isimli uzay simülasyonu bizlere yaklaşık 400 milyon güneş sistemine sahip olan devasa samanyolunu ayaklarımızın altına seriyor. Üstelik bunu evrenin gerçek boyutlarını birebir yansıtarak yapıyor.

Elite: Dangerous’a ilk olarak bir uzay istasyonunun kokpitinde başlıyoruz. İlk görevimizi alarak uçağımız ile havalanıyoruz. Oyun gerçek fizik mekanikleri ile geliştirildiğinden uzay aracını kontrol etmek biraz zor olmuş. Klavyeden daha çok joystick ile daha kolay bir kontrol sağlayabilirsiniz. Geminiz ile uzaya çıktığınızda ise o sonsuz boşluğun inanılmaz atmosferi sizi gerçekten derinden etkiliyor. Oyunun grafikleri üst düzey olduğundan Elite: Dangerous Sistem Gereksinimleri de ne yazık ki oldukça yüksek olmuş.

Oyunda görevler dışında isterseniz kafanıza göre uzayda gezebilirsiniz. İsterseniz diğer gemilere saldırabilir veya gezegenlerden maden çıkarabilirsiniz. Sonuç olarak amacımız daha fazla para kazanmak ve gemimizi geliştirebilmek. Bunların dışında para kazanmak için onlarca farklı işi oyun içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Elite: Dangerous Sistem Gereksinimleri oyunculardan en az Nvidia GTX 260 / ATI 4870 HD ekran kartı modellerini istiyor. Üstün grafikleri nedeniyle orta sınıf bir ekran kartı ile oyunu oynayamayacağınızı söylemeliyiz. Sistem gereksinimleri sıradan oyunlara oranla daha yüksek olduğundan eğer sağlam bir donanıma sahip değilseniz oyunu yüklemenizi tavsiye etmiyoruz.

Elite: Dangerous Sistem Gereksinimleri

En Düşük (minimum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi: Windows 7 / Windows 8
İşlemci:Quad Core CPU (4 x 2 Ghz)
Bellek: 4 GB
Gerekli boş disk alanı: 7 GB
Ekran Kartı : Nvidia GTX 260 / ATI 4870 HD
DirectX: 11

Önerilen (maximum) Gereksinimler:

İşletim Sistemi:  Windows 7 / Windows 8
İşlemci: Intel Core i7-3770K Quad Core / AMD FX 4350 Quad Core
Bellek: 8 GB
Gerekli boş disk alanı: 7 GB
Ekran kartı: Nvidia GTX 770 / AMD Radeon R9 280X
DirectX: Dx 11

NOT: Oyunun Oculus Rift ve TrackIR desteği bulunmaktadır.

HENÜZ YORUM YOK

YORUM YAZMAYA NE DERSİN?

Please enter your comment!
Please enter your name here